Pts. Eki 2nd, 2023

Bilgisayar başında geçirilen sürenin artmasıyla birlikte beklentiler de gittikçe değişiyor. Casper, uplift menteşe tasarımı ile konforlu bir kullanım imkanı sunmak amacıyla Nirvana C650 modelini duyurdu.

Aktif bilgisayar kullanan kişiler için 135 derece açılabilen menteşe yapısı sayesinde klavyeyi yerden yükselterek kullanımı daha ergonomik hale getiren Casper Nirvana C650, el ve bileklerde bulunan eklemlerin uzun süre sağlıklı şekilde çalışabilmesine olanak tanıyor.

Karanlık ve az ışıklı çalışma alanları için özel geliştirilen modelin, %100, %60 ve %30 olarak 3 kademeli aydınlatma seçenekleri bulunuyor. Bu kademeler ile aydınlatma kontrolünü manuel olarak ayarlamaya imkanı tanıdığı için, klavye ışığı otomatik olarak kapanmadığından kullanım kolaylığı sağlıyor.

Casper Nirvana C650, donanım tarafında 12. Nesil Intel Core işlemci ve Intel Iris Xe grafik kartı kullanırken, 64 GB’a kadar RAM seçeneği sunuyor. Ekran ise 15.6 inç boyutunda, FHD çözünürlüğe ve IPS panele sahip.

Yeni model, sunduğu ”akıllı batarya teknolojisi” özelliği ile daha uzun süreli kullanım imkanı sağlamayı amaçlıyor. Bu teknoloji, şarj esnasında belli bir dolum oranına ulaştığında aldığı akım miktarını düşürerek daha düşük bir akımla stabil bir dolum yapıyor.

Çevrimiçi toplantılar veya eğitimler için, 1 megapiksel 720p değerinde gürültü önleme özellikli, açılır kapanır sürgülü bir kamera sistemi de var. Buna ek olarak Dolby ses teknolojisine sahip 2 adet de stereo hoparlörü bulunuyor.

Henüz satışta olmayan model, ön siparişlere açık durumda.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen