Çar. Tem 24th, 2024

Tarihi yarımadanın etkileyici atmosferinde yer alan Four Seasons Sultanahmet, yerel lezzetlerin yer aldığı zengin bir gastronomi programını misafirleriyle buluşturmaya devam ediyor. Büyüleyici atmosferi ve tarihi dokusu ile dikkat çeken otel, konuklarını bu kez Tarihi Hacı Baba Et Lokantası’nın katkılarıyla hazırladığı Malatya’nın en sevilen lezzetleriyle buluşturuyor.

14-18 Haziran günlerinde düzenlenecek olan bu lezzet festivali, otelin yetenekli Şefi Özgür Üstün, Tarihi Hacı Baba Et Lokantası Şefi Mehmet Zeki Saygı ve ekibinin katkılarıyla hazırlanan özel öğle ve akşam yemeği menüsüyle Malatya’nın benzersiz yöresel tatlarını sunuyor.


Yöreye ait Aya köfteli kulak çorbası, analı kızlı, kiraz yaprağı, tereyağlı haşlama içli köfte, Nurdağı salatası gibi lezzetli başlangıçlar ile başlayacak deneyim, Malatya sofrasından karışık fırın yemekleri ile devam edecek. Fırında kakırdaklı Malatya usulü bulgur pilavı ile sunulan odun fırında ağır ateşte pişirilmiş kağıt kebabı, Geleli kebabı, patlıcan tava veya odun fırınında kuzu kaburga damak hafızasında iz bırakacak. Bu özel menüde, cevizli ve kaymaklı kayısı tatlısı ve kayısı çekirdeği unundan hazırlanmış Malatya kurabiyesi muhteşem bir bitiş sağlayacak.

Ülkemizin sevilen tatlara sahip şehirlerinden Hatay ile başlayan, Malatya ile devam eden gastronomi deneyimi, eylül ayında Mutfak Sanatları Merkezi, ekim ayında Bay Nihat, Köfteci Osman ve kasım ayında Çemens Mutfak ile yerel lezzetlerin en sevilen markalarını misafirleri ile buluşturmaya devam edecek.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için: 0212 402 31 00

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen