Cum. Haz 21st, 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) büyük şair Nâzım Hikmet’i 120. doğum gününde özel bir aktiflikle anıyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın Nâzım Hikmet Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlediği 15 Ocak 2022 Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey (CRR)Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet” etkinliğinde; yapımcılığını Nâzım Hikmet Sanat Vakfı ve Bir Yudum İnsan Film’in, direktörlüğünü Nebil Özgentürk’ün üstlendiği “Nâzım 120 Yaşında” belgeselinin birinci gösterimi yapılacak.

Türk şiirini dünyaya tanıtan, şiirleri elliden fazla lisana çevrilen; sevdayı, hasreti, direnci, özgürlüğü ve memleket sevgisini şiirleriyle buluşturan Nâzım’ın hayatından kesitlerin yer aldığı belgeselde, şairi Şahin Sancak canlandırıyor.

Belgesel gösterimin yanı sıra şair hakkında his ve kanılarını aktaran sanat ve edebiyat dünyasından birçok ismin yer aldığı “Ne Dediler” görüntü gösteriminin yer aldığı aktiflik Serenad Bağcan’ın Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde Nâzım şiirlerinden oluşan müzikleri seslendireceği konser ile son bulacak.

İstanbulluların fiyatsız olarak katılabileceği aktiflik programı ile ilgili detayları; @İBB Kültür Sanat Instagram, İBB Kültür Sanat Facebook, ibb_kultur Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen