Maradona, 4-0’lık Almanya Yenilgisi Sonrasında İstifa Edebileceğinin Sinyali Verdi

Usta 06 Temmuz 2010 0

Arjantinli efsane teknik adam Diego Maradona, 4-0’lık Almanya yenilgisi sonrasında istifa edebileceğinin sinyali verdi. Takımla birlikte ülkesine dönen Maradona, yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada “artık bitti, benim sayfam kapandı” dedi.
Ancak Arjantin futbol federasyonu yetkilileri, Maradona’nın şu ana kadar kendilerine istifa yönünde bir karar iletmediğini kaydettiler. Maradona’nın yakın bir arkadaşı da Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, ünlü teknik adamın henüz istifasını vermediğini söyledi.
Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Julio Grondona’nın, Dünya Kupası’nın tamamlanmasının ardından Maradona ile görüşeceği açıklanmıştı.
Binlerce futbolsever karşılamıştı
Maradona ve Arjantinli futbolcular, Buenos Aires’deki havaalanında binlerce kişi tarafından sevgi gösterileriyle karşılanmıştı.
Ezeize Havaalanı’na üzerinde ‘Diego, Diego’ yazılı pankartlarla gelen Arjantin formalı taraftarlar, takımın lehine tezahüratta bulundular. Birçok taraftar, Maradona’dan memnun olduğunu ve takımın başındaki görevine devam etmesi gerektiğini söyledi.
“Suratıma inen yumruk gibi”

Dünya Kupası çeyrek finalinde Almanya’ya 4-0 yenilerek kupaya veda eden Arjantin Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Diego Maradona, bu maç için, ‘Suratıma yumruk yemiş gibiyim. Bugün hayatımın en acı günü’ ifadesini kullanmıştı.
Skorun sahadaki mücadeleyi yansıtmadığını belirten Maradona, ‘Tüm oyuncularıma teşekkür ederim. Hayalimizi gerçekleştiremedik, ancak Arjantin futboluna saygı duyduğumuzu gösterdik. insanların sevdiği tarzda oynadık. Benim hem oyuncu hem teknik adam olarak sevdiğim tarzda oynadık. Yarın bu takımdan ayrılırsam, bu oyuncuların bu oyun tarzını devam ettirmesini isterim’ demişti.
Dünya Kupası’nı gol atamadan kapatan Lionel Messi‘nin soyunma odasında ağladığını kaydeden Maradona, ‘Messi’nin Arjantin formasının hakkını vermediğini söyleyen aptaldır’ diye konuşmuştu.
© Deutsche Welle Türkçe
DW / Reuters /AA, AŞ/AG

Leave A Response »