20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 5 bin metre yarışında Alemitu Bekele şampiyon olurken, ikinci sırayı ise Elvan Abeylegesse aldı.

02 Ağustos 2010 0

İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 5 bin metre yarışında Alemitu Bekele şampiyon olurken, ikinci sırayı ise Elvan Abeylegesse aldı.

Diğer sporcumuz Elvan Abeylegesse ise ikinci sırayı alarak gumuş madalyanın sahibi oldu.

Bekele ve Elvan’ın antrenöru Ertan Hatipoğlu yaptığı açıklamada gururunu Turk halkıyla paylaşırken ilginç bir iddiada da bulundu. Hatipoğlu favoriler Elvan ve Bekele’nin diğer sporcular tarafından organize bir şekilde sıkıştırıldığını ve adeta iş birliği yaptıklarını dile getirdi.

Spor yazarı Murat Ağca ise “Turlar sırasında takılmalar yaşandı. Yakın mesafe koşularında böyle durumlar olabilir. Ama ne olursa olsun sonucu iyi oldu. Rahat bir şampiyonluk elde ettik. Atletizmde tarihi gunlerimizden birini yaşıyoruz. Madalya sayımız da dörde çıktı. Gurur duyuyoruz” dedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de bir Türk olarak Barcelona’da çok buyuk gurur duyduklarını ve yarışan herkesi kutladıklarını söyledi.

Leave A Response »