Kanıtlasınlar 1 milyon pound vermeye hazırım

Kanıtlasınlar 1 milyon pound vermeye hazırım

Ankaralı iş adamı Eyüp Sabri Çarmıklı ile beraberlik yaşadığı iddialarıyla ilgili Deniz Akkaya, ‘Beni bu kişiyle Londra’da Harrods mağazasında görene veya kamera görüntüsüyle bunu kanıtlayana 1 milyon pound vermeye hazırım” dedi


Deniz Akkaya’nın Ankaralı işadamı Eyüp Sabri Çarmıklı ile beraberlik yaşadığı iddia edildi. Akkaya, iddiaya göre Çarmıklı ile geçen cumartesi Londra’ya tatile gitti, Sheraton Park Tower’da kaldı. Dünyaca ünlü Harrods mağazasından alışveriş yaptı. Bu iddia geçmişteki bir olayın da tekrar gündeme gelmesine neden oldu. Akkaya 2002 yılında “Bir işadamı bir haftalık aşk karşılığında bana 300 bin dolar teklif etti” sözleriyle büyük yankı uyandırmıştı. Akkaya’nın ismini açıklamadığı o iş adamının şu anda aşk yaşadığı öne sürülen Çarmıklı olduğu iddia edildi. Söylentilere göre Çarmıklı, yıllarca peşinden koştuğu Akkaya ile beraber olabilmek için ünlü bir modacı ve ünlü bir ses sanatçısını da aracı olarak kullanmış, ancak amacına ulaşamamıştı.
Londra’ya galerici arkadaşı Artuğ Aysal ile alışveriş yapmak ve tiyatro izlemek için gittiğini söyleyen Akkaya ise Hakkasan’da ayaküstü karşılaştıklarını söylediği Çarmıklı’nın yıllardır peşinde olduğu iddiasıyla ilgili “İnanın benim şahsi bir bilgim yok, bana ulaşan bir konu değil. Bu iddiayı ortaya atan ekip belli. Kızım doğduğundan beri paranoyakça bu haberlerden kaçıyorum ve bunu bilen bir tek kişi var” dedi.

İTO Başkanı’yla davalık olmuştu
Akkaya yaptığı ahlaksız teklif açıklamasının ardından o dönemin İTO (İstanbul Ticaret Odası) Başkanı Mehmet Yıldırım ile mahkemelik olmuştu. Akkaya’nın “Bir işadamı bir haftalık aşk karşılığı bana 300 bin dolar teklif etti” şeklindeki açıklaması sorulduğunda Yıldırım, “İşadamı değerinin fazlasını vermez” yorumu yapmış, Akkaya da namusuna dil uzattığını öne sürdüğü Yıldırım’a tazminat davası açmıştı. “Deniz Akkaya’nın namusuna kim ne dedi? Benim bildiğim Deniz Akkaya bugüne kadar hep yakalandı, basıldı. Herkesle ‘benim seviyeli ilişkim var’ deyip geçiştiriyordu. Bunlar mı namus anlayışı?” diyerek kendisini savunan Yıldırım, yıllarca süren davanın sonucunda 2 yıl önce 15 bin TL tazminata mahkum edildi.

Efe Önbilgin tepki gösterdi
Çarmıklı’nın adı son olarak da geçen günlerde Danıştay saldırına ilişkin kamera kayıtlarının silindiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gündeme geldi. Çarmıklı’nın kendisini aldattığından şüphelendiği sevgilisini Oyak Savunma ve Güvenlik Sistemleri AŞ personeline 20 bin dolar karşılığında gizli kamerayla izlettirdiği ortaya çıkmıştı. Bu nedenle evinde bulunan bir bilgisayar incelenmek üzere emniyete götürülen, gizli kasalarına el konulan Çarmıklı’nın Akkaya ile aşk yaşadığı haberine en büyük tepkiyi ise 2 yaşındaki kızı Ayşe’nin babası Efe Önbilgin gösterdi. Önbilgin Akkaya’nın kızını bırakıp Londra’ya gitmesine büyük tepki gösterdi.

‘İddia doğru değil ama bir gün olabilir’
Deniz Akkaya, Artuğ Aysal’la gittiği Londra’da Sheraton Park Otel’de değil, Saint Martin’s Lane Otel’de kaldığını, yaptığı tüm alışverişleri ve tiyatro biletlerini kendi kredi kartı ile ödediğini söyledi. Bu durumu elindeki otel faturası, tiyatro bileti ve kredi kartı slipleriyle rahatlıkla ispat edebileceğini söyleyen Akkaya, işadamı Eyüp Sabri Çarmıklı ile aşk yaşadığı iddiasıyla ilgili “Bu haber bugün doğru değil ama bir gün olabilir. Hayatımda biri olmalıdır da… Sevgi ve aşka inancı sonsuz bir kadınım. Aşka inandığım için şimdi prensesime(kızı Ayşe) sahibim” dedi.
Akkaya “Bana duygusal şiddet uyguluyor, nafaka ödüyor diye beni sahibi sanıyor” dediği 2 yaşındaki kızının babası Önbilgin’in ise Kanal D’nin sevilen dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”de 4 çocuğunun annesi eski eşi Cemile’ye şiddet uygulayan Ali Kaptan’ın sendromunu yaşadığını söyledi.

‘Tek kişilik odada kaldım’
Akkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Londra’da Saint Martin’s Lane Otel’de en ucuz ve tek kişilik bir odada kaldım. Harrods mağazasında toplam 500 pound alışveriş yaptım. Mağazada yanımda beni bu şahısla gören ve 500 pound üzeri alışveriş yaptığımı gösteren kamera kaydı bulan varsa anında 1 milyon pound vermeye hazırım.
Bu kadar da kendimden eminim. Artuğ’la aynı otelde kaldık. Adı geçen kişiyle Hakkasan’da Artuğ, ayak üstü 10 dakika sohbet etti. Ben de o sırada ‘Merhaba’ dedim. Onun dışında diyaloğumuz olmadı. Hamileliğim de dahil 3 yıldır yalnız bir kadınım. Çünkü hamileliğim boyunca Kuruçeşme’deki evimin camından çocuğumun babasını gece kulüplerinin kapısından türlü türlü insanlarla izleyerek geçirdim.”
Artuğ Aysal da Akkaya’yı doğruladı ve “Deniz, Çarmıklı’yı hiç tanımaz. O benim arkadaşım. Deniz’le Türklerin gittiği Hakkasan’a yemeğe gittik. O da tesadüfen 4 kişiyle orada oturuyordu. Ben ayaküstü sohbet ettim. Çocuk soruşturmayla uğraşırken aşk yaşayacak hali mi olacak? Bu iddiaların doğruluk payı sıfır” diye konuştu.