ABD’de İstanbul Başkonsolosluğu Önünde “Mısır” Protestosu

Usta 17 Ağustos 2013 0
ABD’de İstanbul Başkonsolosluğu Önünde “Mısır” Protestosu

ABD’de İstanbul Başkonsolosluğu Önünde “Mısır” Protestosu

Alperen Ocakları üyesi bir grup, Mısır’da yapılan darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti.

Alperen Ocakları üyesi bir grup, Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan gruptakiler, “ABD, İsrail, Suud: Zulüm, Kan, Gözyaşı – Çare United Muslims – Vakit Geldi Artık” yazılı büyük bir pankart açtı.

Polis ekipleri, grubun başkonsolosluğun giriş kapısının olduğu bölüme gelmesini engellemek amacıyla demir bariyer kurarak bekledi.

Ellerinde Mısır ve Türk bayrakları bulunan gruptakiler, sık sık tekbir getirerek “Zalimlere karşı direneceğiz” şeklinde de slogan attı.

Kukla ve maket yaktılar

Gruptakiler daha sonra ABD, AB ve İsrail aleyhine sloganlar atarak, ABD bayrağının bulunduğu kukla ile Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi’nin resminin bulunduğu maketi yaktı.

Eyleme destek veren Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Muhittin Açıcı, ABD ve AB’yi, Mısır’daki katliamlara göz yumdukları için eleştirdi.

Açıcı, “Kahrolsun ABD, kahrolsun faşist Avrupa Birliği, kahrolsun küresel sömürücüler, yaşasın Filistin intifadası, yaşasın Türkistan kıyamı, Azerbaycan’daki mücadele, Kırım’daki şanlı direniş, Bosna’daki mücahitler, Mısır’daki şanlı direniş” diye konuştu.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Hüseyin Aktaş da “Biz bu olayların arkasındaki Beyaz Sarayı ve Tel Aviv’i apaçık bir lisanla kınıyor ve telin ediyoruz. PKK ve Öcalan, hangi güçlerin kuklası ise Mısır darbesinin tetikçileri de aynı güçlerin kuklası” ifadelerini kullandı.

Aktaş, bu konuda herkesten aynı duyarlılığı beklediklerini kaydetti.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

Leave A Response »