Erdoğan “Türk Markası”nı tanıttı

Usta 29 Eylül 2014 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi “Türkiye Markası” tanıtım programına katıldı. Logonun tasarımında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Erdoğan, dünyanın Türk ürünlerini artık, “Made in Turkey” yazısı yerine bu logo ile tanıyacağını belirtti.

Türk lirası logosu gibi bu yeni logonun da kullanımının hızla yaygınlaşacağını belirten Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın logonun tanıtımına katkı yapacağına yürekten inandığını belirtti. “Real Madrid’i Barcelona’yı taşıyabilirsiniz” diyen Erdoğan önemli olanın bu markanın tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Dünya piyasalarında yer bulan Türk markalarıyla gurur duyduğunu ancak daha fazlasının olması gerektiğini belirten Erdoğan, ABD, Japonya gibi ülkelerin dünya pazarlarında ürettikleri markaları ile temsil edildiklerini belirtti.

İŞİN GEREĞİ DE BU

Konuşmasında IŞİD’le mücadeleye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Bölgesel krizlerin çözümünde görüşlerine, uyarılarına özellikle gücüne ihtiyaç duyulan bir Türkiye var. Bu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında, ‘Burada Türkiye’nin olması gerekir’ ifadesini baktım ki katılımcıların hepsi ikili görüşmelerde özel görüşmelerde, ‘Biz burayı Türkiye’nin içinde bulunduğu bu lider kadroyla ancak gerçekleştirebiliriz’ diyen bir anlayış var. Zaten işin gereği de bu. Niye? Sürekli olarak bu insanlar size göç ediyor” dedi.

Leave A Response »