Iğdır Chat Sohbet ve Muhabbet odalari Açıldı

Usta 20 Nisan 2016 0
Iğdır Chat Sohbet ve Muhabbet odalari Açıldı
ıgdırlı kızlarSohbet Odalarımız Parksohbet.Com Site içinde s,z degerli Iğdır Halkına ve gene olarak TUrkıyenın her ılıne hızmet veren seviyeli odalarına #ığdır Kanalını da eklemiş bulunmaktadır. – iGdir sohbet odasi chat odasi sohbet sitesi chat sitesi sohbet odalari chat odalari sohbet kanalı chat kanalı sohbet kanallari chat kanallari kizlarla sohbet yap .igdir, igdir sohbet, igdir chat, igdir cet, igdir sohpet, igdir muhabbet, igdir sohbet odalari,igdir sohbet siteleri, igdir chat kanali, igdir chat sohbet odasi, igdir cet aramalarında öne cıkmakta olan #ığdır sohbet ve chat kanalımız siz degerli userlerımızı beklemektedir.
Şimdi Iğdır ilimiz hakkında kısaca bilgiler aktaralım. Igdır Sohbet odalarında Hos sohbetler dileriz.

 


Genel Bilgiler

Yüzölçümü: 3.588 km²
Nüfusu: 168.634 (2000)
Nüfus Yoğunluğu: 47
Şehir Nüfusu: 81.582 (2000)
Köy Nüfusu: 87.052 (2000)
Yıllık Nüfus Artış Hızı: %16,76
Yıllık Şehir Nüfus Artış Hızı: %38,43
Yıllık Köy Nüfus Artış Hızı: %0,00
İl Trafik No: 76
İl Telefon Kodu: 476

Hakkında Bilgi

Iğdır’ ın İlçeleri: Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca’ dır.

Coğrafyası: Kuzey ve kuzeydoğu sınırını Aras Nehri ve nehir yatağı boyunca Ermenistan sınırı teşkil eder. Doğu ve güneydoğusundan Nahçıvan Muhtar Cumhuriyeti ve İran, güneyinde Ağrı ili, batı ve kuzeybatıda Kars ili yer almaktadır.

ıgdır chat sohbet kızlar

Iğdır yüksek platolar ve dağlık kesimlerin geniş yer kapladığı bir bölgededir. Dil Ovası Türkiye’ nin en uç noktasıdır. Bölgenin güneyinde batı doğu doğrultusunda uzanan Orta Toroslar ve Manzar Dağlarıyla başlayıp, Karasu, Aras Dağlarıyla devam eden dağlık kesim sırasıyla batıdan doğuya doğru Durak Dağı (2811 metre), Zor Dağı (3196 m), Pamuk Dağı (2639 m), Büyük Ağrı Dağı (5165 m), Küçük Ağrı Dağı (3986 m) dır. Türkiye’ nin en yüksek dağı olan Büyük Ağrı Dağı, İran ile sınır teşkil etmektedir.

İklimi: Iğdır’ da coğrafî konumundan dolayı karasal bir iklim hüküm sürmektedir. Sıcaklık bölge ortalamasından daha yüksektir çok az yağmur almaktadır.

Tarihçesi: Bölgeye M.Ö. 4000 tarihinde Hurriler yerleşmiş daha sonra farklı medeniyetlere sahne olmuştur. Günümüze kadar Urartular, Sakalar, Sasaniler, Bizanslar, Selçuklular, Moğollar, Oğuzlar, Karakoyunlular ve Osmanlı İmparatorluğu’ nun egemenliğine girmiştir.

Ne Yenir: Bozbaş isimli kuzu inciğinden yapılan yemeği meşhurdur.

Iğdır’ a nasıl gidilir?

Karayolu: Çevre il, ilçe ve komşu ülkeler ile bağlantısı sadece karayoluyla sağlanmaktadır.

Havayolu: Uçakla Kars Havaalanına oradan da Iğdır’ a karayoluyla ulaşılır

 

Iğdır Sohbet Odaları Türkiyenin En Kaliteli Iğdır Sohbet odaları, Iğdır Chat odaları olarak, Mynet Iğdır sohbet odaları, Kelebek Iğdır Sohbet odaları, tadında bir .,igdir sohbet,igdirsohbet,igdir sohbet odalari,igdir sohbet sitesi,igdir sohbet kanallari,sohbet igdir,igdir sohbet.

Leave A Response »