Kırklareli Sohbet Odaları

Usta 01 Ağustos 2016 0
Kırklareli Sohbet Odaları

Kırklareli,kırklareli sohbet odasi chat odasi sohbet sitesi chat sitesi sohbet odalari chat odalari sohbet kanalı chat kanalı sohbet kanallari chat kanallari kizlarla sohbet yap …sohbet sitesi olarak bütün Kırklarelili dostlarımızı sohbet sitesine bekliyoruz. Kırklareli sohbet odaları serverimizin içerisinde popüler bir …Bayanlar ve erkeklerle arkadaş olmak için buradayım Kırklareli. Şunun için … Sohbet etmek. Buluşmak Kırklareli ili ve ilçeleri çet sohbet odaları. Kırklareli ilimizde yaşayan insanların birbirlerini daha yakından tanıyabilmeleri için günümüzün internet (sanal) .

Kırklareli Siyasi Haritası

Genel Bilgiler

Yüzölçümü: 6.278 km²
Nüfusu: 333.256 (2007)
Nüfus Yoğunluğu: 53
Şehir Nüfusu: 212.390 (2007)
Köy Nüfusu: 120.866 (2007)
Yıllık Nüfus Artış Hızı: %5,94
Yıllık Şehir Nüfus Artış Hızı: %23,52
Yıllık Köy Nüfus Artış Hızı: %-13,87
İl Trafik No: 39
İl Telefon Kodu: 288

Hakkında Bilgi

Kırklareli’ nin İlçeleri: Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar ve Vize’ dir.

Coğrafyası: Kırklareli ülkemizin ormanları bol illerinden biridir. Yaban hayatı çok zengin olan Kırklareli, önemli av merkezlerindendir. Yıldız dağlarının yoğun ormanlarla kaplı yükseltileri büyük av hayvanlarının, ovalar ise kanatlı av hayvanlarının yaşama alanlarıdır.

İlde kara avcılığı yanında, Karadeniz’ de balık avcılığı da yapılmaktadır. Mevsimine göre her türlü balık avlanabilmektedir. Ayrıca, akarsu ve derelerde olta balıkçılığı da yapılmaktadır. En çok alabalık, miryana, sazan avlanmaktadır.

İklimi: Kırklareli iklimi yörelere göre farklılık göstermektedir. Kırklareli merkezinde karasal iklim hakimdir. Yıldız Dağları’ nın kuzeye bakan kesimlerinde Karadeniz iklimi görülür. Buna bağlı olarak yazlar serin, kışlar ise soğuktur. Denizden uzak iç kesimlerde ise karasal iklim görülmektedir. Yazlar sıcak, kışlar soğuk ve zaman zaman kar yağışlı geçmektedir.

Tarihçesi: Neolitik çağdan itibaren (M.Ö. 6000) Kalkolitik, Tunç ve Demir Çağları’ nda yoğun olarak insanların yaşadığı, ele geçen belgelerden anlaşılmaktadır. Bölgede Troklar, Persler, Makedonyalılar, Galatlar, Biritanya Krallığı, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlıların hakimiyetinde kurulmuştur.

Ne Yenir: Et ve süt ürünlerinin yanı sıra sebze ve meyve de beslenmede önemli bir yer tutar. Kaşar peyniri ve ay çiçeği üretimi yaygındır. Yörede, bağcılığa bağlı olarak içki yapımı gelişmiştir.

Keşkek, zerde, kaymakçına, plaska, sulu kaçamak, kuru kaçamak, ısırgan böreği, külür, kapama, çoban böreği ısırgan otu çorbası yöreye özgü yemeklerdir.

Ne Alınır: Peynir, el sanatları ve geleneksel ahşap ev eşyalarının yanı sıra dokuma ürünleri alınabilir.

Kırklareli’ ye nasıl gidilir?

Karayolu: Otogar Tel: (+90-288) 214 12 60

Demiryolu: İstasyon Tel: (+90-288) 214 12 60

Kelebek Kırklareli Sohbet odaları, Kırklareli , Kırklareli cet, Kırklareli chat, Kırklareli chat kanali, Kırklareli Chat odaları olarak, Kırklareli chat sohbet, Kırklareli muhabbet, Kırklareli sohbet, Kırklareli sohbet odalari, Kırklareli Sohbet Odaları Türkiyenin En Kaliteli Kırklareli Sohbet odaları, Kırklareli sohbet siteleri, Kırklareli sohpet, Kırklareli whatsapp, Kırklareli whatsapp cet, Kırklareli whatsapp chat, Kırklareli whatsapp chat kanali, Kırklareli whatsapp chat sohbet, Kırklareli whatsapp muhabbet, Kırklareli whatsapp sohbet, Kırklareli whatsapp sohbet odalari, Kırklareli whatsapp sohbet siteleri, Kırklareli whatsapp sohpet, Mynet Kırklareli sohbet odaları

Leave A Response »