İbrahim Saraçoğlu koronavirüse karşı formülü verdi: Adaçayı ve ebegümeci

Koronavirüse karşı mücadelede öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulmasını isteyen Prof.Dr. Saraçoğlu, burun ya da ağız yoluyla vücuda giren virüsü, enfeksiyona neden olmadan önce durdurabilmek için alınabilecek önlemlere de dikkat çekerek, “İşte burada daha burnunuzdayken yapacağınız şey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci.

Adaçayı ve ebegümeci ile gargara nasıl hazırlanır?

Adaçayı ile ebegümecini karıştıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız.

Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin. Hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümecini; karıştırın bir bardak suda.

6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz. Ondan sonra sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız.

Yüz binlerce insanın hayatını kurtarabilir

Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüz binlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede” dedi.

Prof.Dr. Saraçoğlu, adaçayının boğaz enfeksiyonlarına karşı etkisi üzerine bilimsel yayınların bulunduğunu ancak Kovid-19’a ve diğer grip türlerine karşı adaçayı ile ebegümecinin birlikte kullanılması formülünün kendisine ait olduğunu kaydetti.

Bu karışımı burnunuza da damlatabilirsiniz

Prof.Dr. Saraçoğlu, söz konusu karışımın buruna da damlatılabileceğini söyleyerek, “Bir damlalıkla 3-4 damla çekeceksiniz, onunla kafanızı geri atarak iki burun deliğinize damlatacaksınız. Hemen oradaki sizi hapşırtacak olan karıncalanma ortadan kalkıyor.

Grip, boğaz enfeksiyonu ve alerjiye bağlı rahatsızlıklara da iyi geliyor

Müthiş etkili; sadece koronavirüse karşı mı? Mevsimsel gribe karşı, boğaz enfeksiyonlarına sebep olacak, alerjiye bağlı oluşabilecek burun akıntısı, hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani sadece Covid-19’a özgü değil, mevsimsel gribe karşı da etkili.

Boğaz mukozası ve burun mukozası üzerindeki o bakterilerin, virüslerin,yani mikroorganizmaların yok edilmesinde birebir.

Zaten bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var ama yayınlanmamış olan bir şey var; adaçayının içerisinde bu virüse karşı onu fonksiyonel kılacak olan etken madde ebegümecinin içinde. Onun desteğine ihtiyacı var” diye konuştu.

‘Pentenil’ içeren yağları koklayın çünkü…

Covid-19 ile mücadelede uçucu yağların da önemli bir silah olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Saraçoğlu, içinde ‘pentenil yağ asitleri’ olan bu uçucu yağları koklayarak buruna giren virüslerin etkisiz hale getirebileceğini anlattı.

Prof.Dr. Saraçoğlu, “Bu pentenil gruplar kokladığınız zaman yan yana diziliyor ve müthiş bir zırh oluşturuyor. Oldu mu size ikinci silah?

Bu uçucu yağlar adaçayıdır, lavantadır, karabaştır, kekiktir, okaliptustur. Bunları koklayacaksınız. Ben kokluyorum 7-8 aydır” ifadelerini kullandı.

Havadaki mikropları öldüren karışım

Uçucu yağların özellikle kış aylarında kapalı ortamlarda havayı dezenfekte etmek amacıyla da kullanılabileceğini bildiren Prof.Dr. Saraçoğlu, “Mesela bu ortamda havadaki mikropları kırmak, yok etmek istiyorsanız 1 bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı, kekik yağı veya adaçayı yağı koyun.

Hemen burası kokmaya başlar adaçayı ve kekikle, işte mikrop öldürücü. Yani kendinizin soluduğu havayı dezenfekte ediyorsunuz ama bunu doğrudan koklayarak da yapabilirsiniz” önerisini dile getirdi.

Vücudunuza lektin alarak virüsün etkisini kırabilirsiniz

Covid-19’a karşı koruyucu beslenme önerilerinde de bulunan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, ‘lektin’ bakımından zengin gıdaları tüketmenin önemine işaret ederek “Lektin dediğimiz bir yapı var; soya fasulyesi, kuru fasulye, buğday, mercimek, nohut lektin içerir.

‘Bağışıklık sistemini güçlendirmek’ demek vitamin meselesi değil. Bu C vitamini, E vitamini meselesi değil.

Bu şekilde beslenmeyle olur, patlıcan da buna dahildir. Patlıcanda da çok güçlü lektinler var.

Dolayısıyla burada virüsün direncini kırıyorsunuz. Onun direncini kırınca siz onun karşısında güçlenmiş oluyorsunuz” mesajını verdi.