Spor

Stefan Kuntz’dan 1-1 sonrası gerçekçi açıklama!

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 7’nci maçında Türkiye, Norveç ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmadan zaferle ayrılmak istediklerini ifade eden Stefan Kuntz, “Biraz hayal kırıklığımız var. Bugünkü maçtan umutlarımızı daha hızlı büyütme adına zaferle ayrılmak isterdik. Maç öncesinde oyuncularıma; bedenen, ruhen her şeyi ortaya koyarlarsa beni memnun edeceklerini söyledim. Bunu da yaptılar. Hızlı bir başlangıç yaptık. Planlarımızı hızlı gerçekleştirdik. Golün ardından kontrolü kaybettik. Rakibimiz iyi pas yaptı. Alan paylaşımında başarılıydı. Devre arasında bazı değişiklikler yaptık. Oyunu kontrole almaya başladık. 70’e kadar kontrol altına alıp, fırsatlar yakaladık. Takım içinde hala özgüven zafiyeti var. Gücümüzün de tükenmeye başlamasıyla rakibimiz birkaç şans buldu. Genel itibariyle adil bir sonuç odu” diye konuştu.

“3 MAÇTA 9 PUAN TOPLAMAK İSTİYORUZ”

“İLK MAÇ HEYECAN VERİCİYDİ”

Milli takımın başındaki ilk maçında tribünlerden gelen desteğin iyi olduğunu söyleyen Kuntz, “Çok heyecanlıydı. En azından taraftarların yarısının olması bile keyifliydi. Taraftarlarımız hınca hınç dolu bir stat gibi bizi desteklediler. Teknik direktör olarak heyecan verici bir atmosferdi. Genç ve tecrübeli oyuncular arasında denge tutturmamız gerekiyor. İşimiz kolay değil. Berkan ilk maçını iyi oynadı. Diğer tarafta Caner’i de yeniden oynattık. Hem genç hem de deneyimlileri oynatmam gerekiyor ki dengeyi tutturabileyim” dedi.

“TAKIMIN ÖZGÜVENİ EN YÜKSEK SEVİYEDE DEĞİL”

Norveç’in alan paylaşımlarında başarılı bir görüntü çizdiğini söyleyen Kuntz, şöyle konuştu:

“İlk golü attık ancak sonrasında ilk yarının sonlarına doğru golü yedik. İkinci devrenin başında oyun kontrolünü tekrar aldık ancak Norveç bunu açtı. Kornerde açılan topla hızlı şekilde oyuncunun üstüne çıkıp, ortayı engelleyemedik. Ancak genel olarak savunmamızı beğendim. Takımın özgüveni en yüksek seviyede değil. Oyuncuların ellerinden geleni yaptılar. Ancak geliştirecek alanlarımız var.”

Kalan 3 maçta 9 puan almaları gerektiğini söyleyen Kuntz, “3 maçta 9 puan almamız gerekiyor. Bu maçlara hazırlanmaktan başka şansımız yok. Performans hakkında 4 maçın ardından konuşalım. 4 gündür takımla çalışma fırsatım oldu. O yüzden çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Önümüzdeki maçlarda daha çok maç izleyeceğim. Takımımız için oyuncu arayacağız. Daha iyi bir takım kurmak için. Çalışma zamanımız çok kısıtlı. Biz bugün kanatlardan oynadık. Çapraza uzun toplar attık. Orta alanda net paslar atamadık. Bunlar çeşitli mevkilerle alakalı. Bu pasları direk ayağa atamama da özgüven eksikliğinin etkisi var. Sanırım biraz daha zaman vermek gerekecek” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın