Çar. Tem 17th, 2024

Türkiye’nin dijital cüzdanı PeP, Türkiye’nin ilk ve tek online teknoloji haftası “İstanbul Tech Week 2021”de Fintech dünyasından global bir marka ortaya çıkarma serüvenini katılımcılarla paylaştı. Finans sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, e-para markasını yurt dışına taşıyan PeP’in Yönetim Kurulu Üyesi Artun Kumrulu, İstanbul Tech Week 2021’de İngiltere yatırımının detaylarını katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’nin dijital cüzdanı PeP, Türkiye’den doğmuş bir e-para şirketi hedefiyle gerçekleştirdiği İngiltere yatırımını açıkladı. Tamamen Türk mühendisler tarafından oluşturulan teknolojik altyapısı ile İngiltere üzerinden Avrupa’ya açılma kararı alan PeP, İngiltere’ye yapılan yatırımla global bir marka olma yolunda ilk adımı attı.

E-para markasını yurt dışına taşıyan PeP, İngiltere yatırımını ilk kez, teknoloji ekosisteminin tüm oyuncularını bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek online teknoloji haftası “İstanbul Tech Week 2021”de duyurdu.Etkinlik kapsamında düzenlenen “Fintech Sektöründe Global Oyuncu Olmak” Paneli’nde ve “Londra X İstanbul: Teknoloji, Yatırım ve Girişimcilik” Sahnesi’nde konuşma yapan Kumrulu, şunları söyledi:

“Fintech sektörü Türkiye’den global marka çıkarabileceğimiz en güçlü sektörlerden biri. Bu alanda yıllardır çok iyi işler yapan, çok iyi know-how biriktirmiş bir ülkeyiz. Biz de e-para şirketi olarak Türkiye’deki bu potansiyeli görüyor ve Türkiye sınırlarının dışında da etkili bir şekilde var olmayı hedefliyoruz. Bu yatırımın sektörümüze iki önemli katkısı olacak. Birincisi, Türkiye’deki deneyimi, bilgi birikimini kullanarak İngiltere’de bir Türk markası yaratacağız. İkincisi ise, PeP olarak biz de Türkiye’ye döviz kazandırıcı hizmet sağlayan firmalardan biri haline geliyoruz. Diğer yandan tamamen yerli bir teknolojik altyapıyla Türkiye’den doğmuş bir e-para şirketi olarak İngiltere’de yatırım yaptık. Bugüne kadar sektörümüzde çoğunlukla yurt dışından firmaların, Türkiye’den finansal hizmet sağlayan markaları satın aldıklarını veya bu firmalara yatırım yaptıklarını gördük. Biz bunun tam tersini yaptık. PeP markası ile İngiltere üzerinden Avrupa pazarına açılmanın gururu ve heyecanı içindeyiz.”

Türkiye sınırlarının dışında da etkili bir şekilde var olmayı hedefleyen PeP, 50 milyon TL’lik yatırımla kurulduğu günden bu yana global bir marka yaratma hedefine odaklandı. Sağladığı finansal hizmetleri kesintisiz bir şekilde uçtan uca tek bir dijital platform üzerinden kullanıcılara ulaştırmayı hedefleyen PeP, Türkiye ve Avrupa’da, İngiltere dijital cüzdan ve ürünleriyle, PeP kullanıcılarının tüm finansal hizmetlerini başka bir ürüne ihtiyaç duymadan tek bir platform üzerinden gerçekleştirebileceği bütünsel bir yapı kuruyor. PeP, İngiltere’ye yaptığı yatırımla müşterilerine maliyet avantajı, hız ve kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen