Per. Haz 20th, 2024

Yılın merakla beklenen Batı Yakası’nın Öyküsü (West Side Story) müzikal sinemasının ön gösterimi iş, sanat, cemiyet dünyasının ağır iştirakiyle Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleşti.

1957 yılında Broadway’i kasıp kavuran ve 1961 yılında müzikal sinema olarak 10 kolda Oscar kazanan Batı Yakası’nın Öyküsü (West Side Story), efsane direktör Steven Spielberg imzasıyla tekrar beyaz perdeye geliyor.

Yılın merakla beklenen müzikal sineması, 20th Century Studios’dan Batı Yakası’nın Kıssası (West Side Story) özel ön gösterimi 7 Aralık Salı akşamı Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleştirildi. Davetlilerin 1950’ler New York City modasına uygun kıyafetlerle katıldığı gösterimde, Atlas 1948 Sineması fuayesi o devrin ruhuna uygun giydirilerek tam manasıyla 1950’ler Amerikası yaşandı.

İş sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ismin katıldığı Batı Yakası’nın Kıssası (West Side Story) 10 Aralık’ta vizyona giriyor.

Batı Yakası’nın Öyküsü (West Side Story)/20th Century Studios

Pulitzer ve Tony Ödülü® sahibi Tony Kushner’ın kaleme aldığı senaryo ve Oscar® ödüllü Steven Spielberg direktörlüğünde beyaz perdeye uyarlanan “Batı Yakası’nın Kıssası (West Side Story)”, 1957 yılının New York City’sinde geçen azılı bir rekabetin ve genç bir aşkın klasik öyküsünü anlatıyor. Sevilen müzikalin beyaz perdeye uyarlanan versiyonunun oyuncu takımında: Ansel Elgort (Tony); Rachel Zegler (María); Ariana De Bose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalía); CoreyStoll (Yüzbaşı Schrank); Briand’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı küçük dükkânın sahibi Valentina) yer alıyor. Oscar®, Emmy®, GRAMMY®, Tony® ve Peabody Ödüllerinin hepsine sahip üç sanatkardan biri olan Moreno, birebir vakitte sinemanın idari yapımcılarından biri olarak da karşımıza çıkıyor. 156 dakika müddetli müzikal sinemanın imalcileri: Steven Spielberg, Kristie Macosko Krieger, Kevin McCollum

Arthur Laurents’in kitabı, Leonard Bernstein’ın besteleri, Stephen Sondheim’ın müzik kelamları ve Jerome Robbins’in tasarım, idare ve koreografileri ile 1957 tarihli orjinal Broadway gösterisinden beyaz perdeye uyarlanan “Batı Yakası’nın Kıssası (West Side Story)”, 10 Aralık’ta sinemalarda vizyona giriyor.

#BatıYakasınınHikayesi #SinemaAşkına

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen