Çar. Tem 24th, 2024

Kokuları, sesleri, dokuları ve renkleri birbirine bağlayarak daha önce hiç koklanmamış parfümlere imza atmayı amaçlayan Maison Crivelli, yavaş parfüm felsefesinin son temsilcisi Oud Maracujá’da; oud’un derinliğini ve benzersiz zarafetini, parlak çarkıfelek meyvesi akoruyla karşılaştırarak oud’u yeniden ele alıyor.

Oud Maracujá, ışıltılı açılışını çarkıfelek meyvesi ve siyah frenk üzümünün parlak ve egzotik vurgularını içeren meyvemsi akorla yapıyor. Üst notaların ışıltısı, tutkulu baharatlı bir dokunuş olan safran ve meyvemsi, ballı, dolgun nitelikli Türk gülü ile vurgulanıyor. Oud akorunun gücü ve karmaşıklığı ile derin ve cezbedici nüansları ile tanımlanan orta notalar, oud’un odunsu yönü, Endonezya paçulisinin topraksı notaları ile zenginleştiriliyor. Laos’tan gelen benzoinin olağanüstü yumuşaklığı ise orta notaların çok yönlü hissine katkıda bulunuyor. Deri, tütsü, amber vanilya ve labdanum akoru alt notalar, kokunun gücünü ve kalıcılığını akigala ağacı dokunuşu ile güçlendiriyor.

Parfümör Jordi Fernandez iş birliği ile marka kurucusu Thibaud Crivelli’nin, oud’u keşfettiği ve duyularında güçlü, şaşırtıcı ve yoğun bir şok yaşadığı kişisel olaydan ilhamla yaratılan parfüm, meyvemsi üst notaların patlaması, oud’un karanlığı içindeki derin tezatla koklayanlarda bağımlılık yaratıyor.

Thibaud Crivelli

Yapay renklendirici kullanılmayan, vegan parfüm ekstratıyla hayat bulan parfüm, şaşırtıcı, zıt ve bir o kadar modern kokusuyla yeni keşifler için yeni yollar öneriyor.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen