Pts. Eyl 25th, 2023

Amerikalı tasarımcı Jeremy Scott, Ekim 2013’te başladığı Moschino kreatif direktörü görevinden ayrılıyor. Scott, Moschino’daki görev süresini “yaratıcılığın ve hayal gücünün harika bir kutlaması” olarak tanımlıyor.

Moschino’nun ana şirketi Aeffe’nin yönetim kurulu başkanı Massimo Ferretti, “Jeremy Scott gibi yaratıcı bir güçle çalışma fırsatı bulduğum için şanslıyım” dedi. “Franco Moschino’nun miras evine 10 yıllık taahhüdü ve sonsuza kadar Moschino tarihinin bir parçası olacak farklı ve neşeli bir vizyona öncülük ettiği için ona teşekkür etmek istiyorum.”

Scott, geride bıraktığı mirasla çok gurur duyduğunu sözlerine ekledi ve bu ikonik eve liderlik etme onuru için Ferretti’ye ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına teşekkür etti.

Elbette, Franco Moschino’nun meşalesini daha da ileri götüren, uzun süredir kreatif direktör olan Rossella Jardini’den sonra gelen Scott, kurucunun şakacı mizahını ve ironik ruhunu kavramayı başardı. Markanın, Katy Perry’den Gwen Stefani’ye pek çok uluslararası sanatçının dikkatini çekmesini sağladı.

Geçen ay, 2023 sonbahar sezonu için Milano’da sergilenen en son koleksiyonu, belli belirsiz 1980’lerin Ladies Who Lunch takım elbiselerine ve bazı ciddi çarpıklıklara sahip astarlı ceketlere dayanıyordu. Etek boyları, düğmeler, kontrast süslemeler, çiçek ve balıksırtı baskılar, Salvador Dalí’nin saatleri gibi eriyor ve damlıyordu.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen