Pts. Eki 2nd, 2023

Vücuttaki toksinleri, ağır metalleri ve atık unsurları temizleyerek, arındırmasını sağlayan su diyetine ilgi her geçen gün artıyor. Uzmanlar günde 2,5 litre su içmenin metabolizmanın süratli çalışması, kan basıncının dengelenmesi ve beden sıhhati için epey kıymetli olduğunu belirtiyor. Fazla kilo ise çeşitli hastalıklara, ruhsal sorunlara yol açıyor. Bu kapsamda kilo verme başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde su diyetinin uygulanabileceğinin altını çizen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, ‘’Vücudun otofaj sistemini devreye sokan ve çok kilolu bireylerde kalıcı bir tedavi olan su diyeti, şahsa özel olarak uygulandığında ve hekim tarafından takip edildiğinde başarılı sonuçlar almamızı sağlıyor’’ diye belirtti.

Günümüzde bayan erkek, genç yaşlı ayırt etmeksizin birçok kişinin yaşadığı kilo sorunu, tedavi edilmediğinde çeşitli sıhhat sorunlarını beraberinde getiriyor. Kimi vakit genetik, ruhsal, gerilim üzere nedenlere bağlı olarak bedene yerleşen fazla kilolar bedenden atılamıyor. Lakin günümüzde birçok kişi tarafından uygulanan ve şahsa özel program ile kilo vermeye yardımcı olan su diyeti, daima diyet yaparak kilo veremeyen şahıslara de tahlil oluyor.

‘’Yüzde 90 Muvaffakiyet Oranı Sağlıyoruz’’

Su diyetininin bedenin açlığa bağlı otofaj sistemini onararak 30 – 40 ya da 50 günlük tedavi müddeti ile uygulandığını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, ‘’Yıllarca kilo sorunu yaşayan hastalarda uyguladığımız su diyeti ile yüzde 90 oranında başarılı sonuçlar alıyoruz. Su diyeti, ruhsal açlığı ortadan kaldırıyor. Bedende biriken toksinlerin, atık hususların ve ağır metallerin atılmasını sağlayarak kilo verilmesine imkan sağlıyor. Bu süreçte hastaya susadığı kadar su içmesini öneriyoruz, yanında tüketebileceği bir besin öneriyoruz. Bu besin kişinin kilosuna nazaran değişiklik gösterebiliyor. Su diyetinde tahıl içeren eserler, baklagiller, içerisinde rafine şeker ve şekerli rastgele bir besin tüketimi yasak. Lakin çay, kahve, soda, yeşil çayı sınırsız olarak tüketilebilir’’ dedi.

‘’Vitamin, Mineral Takviyesi Şart’’

Vücutta bir detoks tesiri yaratan su diyeti, yıllardır uygulanan lakin kilo veremeyen bireylerin tahlili oluyor. Bu süreçte bedenin gereksinim duyduğu besinlerin ve sıvıların alınması gerektiğinin kıymetli olduğunun altını çizen Dr. Hamit Çelik, ‘’Su diyetini uygularken, sınırsız su içilmesini önermiyoruz. Kişi susadığı kadar su içmeli. Bunun yanı sıra vitamin ve mineral bakımından güçlü sıvıların tüketilmesini de programa ekliyoruz. Bu sayede metabolizma çalışmaya başlıyor, bağırsaklar temizleniyor, mide rahatlıyor ve boşaltım sistemindeki ishal, kabızlık üzere rahatsızlıkların da önüne geçmiş oluyoruz’’ dedi.

‘‘Kardiyoloji Muayenesi Değer Taşıyor’’

Su diyetinin ilaçsız tedavi protokolü olduğunu belirten Dr. Hamit Çelik, ‘’Su diyeti tek başına yapılabilecek bir tedavi formülü değildir. Tedaviye başlamadan evvel hastadan kesinlikle kardiyoloji muayenesi ve laboratuvar sonuçlarına nazaran tedaviyi uyguluyoruz. Zira kalp ve damar sıhhati bu süreçte büyük değer taşıyor. Bu süreçte bedene protein alınmadığı için hastanın ürik asidi yükselebiliyor lakin tedavi sonuçlandığında bedeller olağana dönüyor. Bu yüzden su diyeti tabip denetimi eşliğinde uygulanması gerekiyor’’ diye belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen