Pts. Eyl 25th, 2023


1949 yılından bu yana, ürettiği her modeliyle ticaretin her alanında yer alan Volkswagen Ticari Araç’ın, yolcu nakliyatında en değerli modellerinden biri olan Crafter’ın Servis ve Okul versiyonları, üst seviye güvenlik ve konfor donanımlarıyla sınıfında fark yaratıyor.  Volkswagen Crafter Servis ve Okul modelleri, yüksek performanslı ve yakıt tasarruflu motorunun yanı sıra, uzun müddetli seyahatlerde azamî konfor sağlayan koltukları, yükseklik ayarlı emniyet kemerleri ve en son teknoloji güvenlik sistemleriyle dikkat çekiyor. 

Crafter Servis 1.900.000 TL, Crafter Okul ise 1.970.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Her iki versiyonda 16+1 ve 19+1 koltuk seçeneği bulunuyor.

Sınıfında tek: 8 ileri otomatik vites seçeneği

Sınıfında sırf Volkswagen Crafter tarafından sunulan 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü vites seçeneği, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleri ile hem yakıt tüketimini azaltıyor hem de süratli ivmelenme sağlıyor.

 

Güçlü TDI motoru

Volkswagen Crafter için ticari hayatın muhtaçlıkları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış olan, güçlü ve uzun ömürlü motoru, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü ile öne çıkıyor. 2.0 TDI çift turbolu dizel motor, 163 PS güç ve 410 Nm tork üretiyor. 

 

Düşük kullanım maliyetleri

 Volkswagen Crafter, yüksek 2.el pahası, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile bu segmentin kullanıcıları için ekonomik bir ticari araç olma özelliğini taşıyor. 

Son teknoloji şoför dayanak sistemleri

Volkswagen Crafter’da birçok güvenlik sistemi standart olarak sunuluyor. İkincil Çarpışma Tedbire Asistanı, Rüzgar Savrulma Tedbire Asistanı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Uzun Far Asistanı, Sürat Limitleme Özellikli Sürat Sabitleyici, Şerit Takip İhtar Asistanı ve Kent İçi Acil Fren Takviyesi üzere sürüş dayanak sistemleriyle üst seviye güvenlik sunuyor. 

 

Üst seviye konfor

Volkswagen Crafter’in özel ısıtma sistemi ve fanları sayesinde, yolcu kısmında daha süratli ve faal bir iklimlendirme sağlanıyor. Tüm yolcu koltuklarında yer alan USB girişleri telefon, tablet üzere eserlerin şarj edilmesinde kolaylık sağlıyor. Yolcu kısmında 2 kademeli beyaz, tek kademeli mavi ışık veren LED aydınlatma kümesi iç ambiyansa şık bir hava katarken gece seyahatlerinde konforu artırıyor.  Yolcular üzere şoförlerin de konforlu bir formda seyahat yapması için tasarlanan Volkswagen Crafter’da AGR Sertifikalı ErgoComfort şoför koltuğu, sırt, bel, baldır takviyesi üzere birçok konforlu kullanım özelliği sunarken, 14 farklı istikamete ayarlanabiliyor ve şoför yüküne nazaran ayarlanabilen süspansiyonu ile şoförler için seyahatleri daha rahat hale getiriyor. 

Okul mevzuatına uygun donanım özellikleri

Crafter Okul araçları, mevzuatta bulunan tüm güvenlik özelliklerine sahip olarak üretiliyor. Aracın içerisinde kayıt alabilen 3 adet IP Kamera araçta yer alırken, yolcu koltuk sensörleri ve koltuk ikaz sistemi ise koltukta yolcu olup olmadığını şoföre ekran vasıtasıyla bildirerek güvenliği daha üst düzeye taşıyor. Crafter Okul modellerinde standart olarak sunulan otomatik yükseklik ayarlı 3 noktadan gergili emniyet kemerleri yolcunun omuz yüksekliğine nazaran ayarlanabiliyor ve bilhassa çocukların çok daha inançlı bir halde seyahat etmesini sağlıyor. Özel tasarlanmış otomatik kapı, hem şoför tarafından hem de uzaktan kumandayla denetim edilebiliyor. Sıkışmaya karşı çift güvenlik sistemli kapı, acil durumlarda içeriden ve dışarıdan açılabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen