Pts. Eyl 25th, 2023


Zeytinburnu Belediyesi, Zeytinburnu Kent Kurulu ve Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü ve ilçedeki bayanların el emeği göz parıltısı el işi çalışmalarının sergilendiği Zeytinburnu “El Emeği Günleri”nin 2’ncisi 15 Temmuz Meydanı’nda ziyarete açıldı.

Zeytinburnulu bayanların el emeği göz parıltısı eserleri Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda 2’nci kere görücüye çıktı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen; Zeytinburnu Kent Kurulu ve Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi’nin de takviye verdiği  “Zeytinburnu El Emeği Günleri”nde, Zeytinburnulu bayanların açtığı 95 farklı stanta; örgü, el sanatları, takı, amigurumi, nakış, makrome, iğne oyası ve giysi kategorilerinde el işi eserleri sergileniyor. Birebir vakitte konut hanımlarının el emeği göz ışığı eserlerini satarak konut iktisadına katkı sağlamalarına imkân tanıyan “Zeytinburnu El Emeği Günleri”, 3 gün boyunca 15 Temmuz Meydanı’nda 11.00 – 21.00 saatleri ortasında ziyarete açık olacak. Aktiflik mühleti boyunca sergiyi ziyarete gelen vatandaşlar için fiyatsız halk konserleri de düzenlenecek. 

 

“TÜM İSTANBULLU HEMŞEHRİLERİMİZİ ZİYARETE BEKLİYORUZ”

Sergi meydanına ziyarette bulunan ve stantları ziyaret eden Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, el emeğiyle yapılan masa örtülerini, çantaları, el örgüsü nakış üzere birçok eseri inceleyerek satın aldı.

Etkinliğin 3 gün boyunca ziyaret açık olacağını hatırlatan Lider Arısoy: “Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda düzenlenen Zeytinburnu El Emeği Günleri’nin açılış gününde buradayız. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz aktiflikte 100’e yakın stantta Zeytinburnu’ndaki bayanların el emeği göz ışığı eserleri 3 gün boyunca görücüye çıkıyor. Pazar gününe kadar açık kalacak alana bütün Zeytinburnu’nda ve İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi bekliyoruz. El emeği göz ışığı döken bütün iştirakçi bayanlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım bayanlarımızın hem hobilerini geliştirdikleri hem de küçük gelirler elde ettikleri bir faaliyet olur.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen