Dördüncü Osman 1. Bölüm

Usta 07 Ekim 2009 0


Dördüncü Osman cinayetle başlıyor

Birbirine zıt iki polis memurunun başından geçenleri komik bir dille anlatan Samanyolu’nun iddialı dizisi ‘4. Osman’ ilk bölümüyle ekrana geliyor.

Reha Özcan (Osman), Cavit Çetin Güner (Yıldırım) ve Begüm Şahin’in (Nilüfer) rol aldığı dizide Osman, cinayetleri tarihten ve geçmişteki tecrübelerden yararlanarak çözen; Yıldırım ise saflığı ve doğallığıyla yeniyetme bir polis. Maddi durumu çok iyi olan Yıldırım’ın ailesi onun polis olmasını istemiyor. Ancak bu durum, meslek aşkıyla yanıp tutuşan Yıldırım’ın umurunda değil. Genç polise bilgi akışı ise gazeteci nişanlısı Nilüfer’den geliyor. Tecrübeli polis ile genç polisin birlikteliğinden doğan zıtlıkların anlatıldığı dizide izleyicilere, özellikle tarihle ilgili önemli bilgiler de veriliyor.

‘4. Osman’ın tarihî bir proje gibi algılanmasını istemediğini söyleyen dizinin yönetmeni Gül Güzelkaya, “Bu bir cinayet dizisi. Cinayetler çözülecek. Benzerlerinden farkına gelince olaylar tarihten notların yardımıyla çözülecek. Bunu Osman yapacak. Onun kendine ait bir yöntemi var. Yıldırım ise doğallığı ve saflığıyla Osman’dan bir şeyler öğrenecek.” diyor.

Osman’ın işi zor!

Dizinin bu akşam yayınlanacak ilk bölümünde Osman ve Yıldırım bir arada çalışmak zorundadır. Yıldırım’ın gençliğinin verdiği tecrübesizlikle başı beladan kurtulmazken, Osman yılların tecrübesi ile ve olayın tarihte vuku bulmuş örneklerinden yola çıkarak cinayetleri çözmeye çalışıyor. Ancak yeni ortağı Yıldırım ile işleri hiç de kolay olmayacak. İkilinin ilk işi; fakir bir genç kızın cesedi ile şehrin isim yapmış zengin ailelerinden birinin arasındaki bağlantıyı bulup cinayeti çözmeye çalışmak.


@ Yahoo! Video

Leave A Response »