Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig’de 18 Nisan Pazar Günü Beşiktaş Derbisi

Usta 16 Nisan 2010 0

Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig’de 18 Nisan Pazar günü Beşiktaş ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını, bugün tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Christoph Daum, Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen 1,5 saatlik antrenmanda futbolcularına taktik çalışmalar yaptırdı.

Daum, antrenmanın başında oluşturduğu kadrosunda savunmada Gökhan Gönül, Lugano, Bekir, Andre Santos, orta alanda Mehmet Topuz, Selçuk, Emre, Özer ileri uçta da Alex ve Güiza’ya yer verdi.

Mehmet Topuz‘un etkili performansıyla dikkati çektiği çift kale maçlarda, teknik direktör Daum, futbolcularına zaman zaman uyarılarda bulundu.

Omzundaki yırtık nedeniyle ameliyat edilmesine karar verilen Gökhan Gönül, uzun bir aradan sonra çıktığı antrenmanda, Daum’un denediği 11 kişilik kadroda yer aldı.

Dünkü antrenmanın ardından karın adalesindeki yırtık nedeniyle ağrıları nükseden Bilica, tedbir amaçlı olarak bu akşamki çalışmaya katılmadı.

Brezilyalı savunma oyuncusunun tesislerde tedavi olup, özel çalışmalar yaptığı bildirildi.

Teknik direktör Daum, Bilica antrenmanda yer almadığı için as takımda Lugano’nun yanında Bekir’e görev verdi.

Dünkü çalışmada yer almayan Andre Santos ve Gökhan Ünal, bu akşam takımla çalışmada yer aldı.

Sakatlığının ardından rehabilitasyon çalışmaları süren Cristian, bireysel futbolcu antrenörü Dolu Arslan yönetiminde, takımdan ayrı çalışmalar yaptı.

Taktik maçında, genç savunma oyuncusu Hasan ile bir kafa topunda çarpışan Vederson başından yaralanırken, Hasan’ın kaşı açıldı.

Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, saha içinde ilk tedavisini yaptığı futbolcuları tesislere götürerek, tedavilerine burada devam etti.

İki futbolcudan Vederson, bir süre sonra sahaya dönerek çalışmaya devam etti.

Sarı-lacivertli futbolculara, Beşiktaş derbisi öncesi taraftarlar, yarınki antrenmanda moral ziyareti yapacak.

Fenerbahçe, Beşiktaş maçının hazırlıklarını yarın akşam basına kapalı yapacağı antrenmanla tamamlayarak kampa girecek.

Leave A Response »