İşte CHP’nin Sarıgül kararı

İşte CHP’nin Sarıgül kararı

Mustafa Sarıgül’ün, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı iddialarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’nden yanıt geldi.

CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağına dair iddialara dün bir şarkıyla olumlu sinyal veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, disiplin suçu bulunduğu için CHP’den aday olamayacağı öne sürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Sarıgül’ün adaylığıyla ilgili, ‘Mustafa Sarıgül’ün disiplin suçu kararı kalkmadan partimize üye olması söz konusu değildir. Üye olmadan da aday olması söz konusu değildir’ dedi.

CHP Almus İlçe Başkanlığının düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine katılmak üzere Almus’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Mustafa Sarıgül’ün CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olup olmayacağı sorulunca Keskin, ‘Şu an öyle bir şey yok. Biliyorsunuz Mustafa Sarıgül’ün aday olabilmesi için daha önceden partide bir ihraç kararı var, ihraç kararının ortadan kaldırılması gerekiyor. Şu ana kadar Mustafa Sarıgül tarafından CHP’ye dönmek için bir başvuru yapılmamıştır. Dolayısıyla 8 Eylül’de yapılacak parti meclisinde onun hakkında verilmiş olan disiplin suçunun kaldırılması gibi bir konu söz konusu değildir. Mustafa Sarıgül’ün disiplin suçu kararı kalkmadan da partimize üye olması söz konusu değildir. Üye olmadan da aday olması söz konusu değildir’ diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir