Sal. Tem 16th, 2024

Geçtiğimiz Cumartesi günü Fendi, Roma’daki merkezleri Palazzo della Civilta Italiana’nın kapılarını halka açtı. Ziyaretçileri İtalya’nın zanaatkarlarını ve yaratacılığını kutlayan bir sergiye davet eden Fendi’nin ‘Hani in Hand’ adlı sergisi 28 Kasım’a kadar devam edecek. Fendi’nin yaratıcılarının ve tasarımcılarının yeteneklerini öne çıkaran serginin odak noktası ikonik Baguette çantası olacak.

Sergi için 20 özel Baguette çantası tasarlayan Fendi Artistik Direktörü Silvia Venturini Fendi, Puglia, Toskana, Emilia Romagna ve Sicilya gibi İtalya’nın pek çok farklı bölgesindeki 20 atölye ve stüdyo ile bir araya geldi. Her bölgenin dokunuşlarını içeren çantalar aynı zamanda farklı örgü, işleme, mozaik gibi el işçiliklerini içeriyor. Metaller, taşlar ve deriler ile tasarlanan bu eşsiz Baguette çantaları Fendi’nin Roma merkezinde keşfedilmeye hazır!

Özel tasarım Baguette çantaların yanı sıra, İtalya’nın moda mirasını kutlayan sergi için tasarım süreçleri de deşifre edildi. Her çanta için kullanılan çizimler, materyaller ve teknik malzemeler de çanta tasarımlarının yanında sergileniyor. Sergilenen her çantanın yanına ekranlar yerleştiren Fendi, İtalya’nın farklı bölgelerindeki atölyelerdeki üretim ve tasarım sürecini bir belgesel olarak yayınlıyor. Yirmi çantaya özel yirmi ekran ve tasarım sürecine ek olarak büyük bir LED ekran üzerinden sahne arkası videosu yayınlayan olan Fendi, zanaatkarların hikayesini ve projenin detaylarını anlatıyor.

Açılış hafta sonuna özel olarak çantaların yaratıcılarını sergiye davet eden Fendi, ziyaretçilerin zanaatkarlar ile birebir tanışmalarını ve sohbet etmelerini sağladı. Fendi yaratıcıları ve atölye ustaları ile tanışma fırsatını kaçırdığınız için üzülmeyin çünkü sergi boyunca LED duvarda yayınlanan videodan zanaatkarların özel hikayelerini izleyebileceksiniz.

Baguette çantasına ışık tutmanın yanı sıra İtalya’nın moda tarihini kutlayan ‘Hani in Hand’ sergisi, ülkenin geleneklerini kutlarken eş zamanlı olarak gelişmelerinin de altını çizmiş olacak. Tarihine saygı duyarken Fendi’nin geleceğini vurgulayan sergi, modanın dönüşümünü gözler önüne serecek.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen