Paz. Tem 14th, 2024

Nadir hastalıklara yönelik genetik kökenleri inceleyen global biyoinformatik sektörünün Türk oyuncusu Gene2info, Türkiye’de sağlık alanında yenilikçi çözümler geliştirmek ve sunmak için çalışan Sanofi’nin girişimcilik programı PharmUp 2021’de ikinci seçildi.

Genetik hastalıkların tanı sürecini, hastalığa özel tanı kitleri ve yapay zekâ destekli algoritmalarla hızlandıran Gene2info, Türkiye’de en yenilikçi ikinci sağlık girişimi seçildi. Gene2info, Sanofi’nin hayata geçirdiği ve Endeavour Türkiye işbirliğiyle yürütülen sağlık alanında fark yaratacak projelere yönelik PharmUp Girişimcilik Programı’na katılmaya hak kazanmıştı. Programa başvuran 64 firma arasından ilk 6’ya giren ve 3 aylık bir hızlandırma dönemi geçiren Gene2info, en beğenilen girişimler arasında ikinci oldu.

Nadir hastalıkların genetik tanısında akıllı çözümler

Sonuçtan duydukları memnuniyeti ifade eden Gene2info Kurucu Ortağı Bahadır Onay, “Gene2info olarak, genetik bilimini ve bilgi teknolojilerini tek potada eritiyoruz. Genlerden elde ettiğimiz verileri biyoinformatik teknolojisiyle anlamlı öngörülere dönüştürüyor, insandan bağımsız akıllı tanı süreçleri sunuyoruz. Çözümlerimiz sayesinde doktorların nadir hastalıklara daha hızlı teşhis koyabilmesini sağlayıp hastaların yaşam kalitesini yükseltmelerine de yardımcı oluyoruz. Sağlık alanındaki en prestijli etkinliklerden Sanofi’nin PharmUp 2021 yılı Girişimcilik Programı kapsamında en beğenilen girişimler arasında yer almak bizim için büyük bir gurur. Birlikte geçirdiğimiz bu dönemde verdikleri yakın destek için Sanofi’ye ve Endeavor Türkiye mentörlerine teşekkür ederiz” dedi.

Gene2info’nun uzmanlık alanları arasında, nadir hastalıkların hızlı ve yüksek doğruluk oranıyla teşhisi, hastalığa özel standardize kit ve genetik analiz yazılımı geliştirme, genetik tanı-tedavi-takip süreçlerinin dijitale aktarılması ve biyolojik örneğin transferinden genetik analiz raporunun üretilmesine kadar tüm süreci kapsayan uçtan uca hizmet bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen