Paz. Tem 14th, 2024

Marsh McLennan, bu yılın başında hayata geçirdiği ‘Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin ‘Eyleme Davet’ söyleminden yola çıkarak dijital eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekmek amacıyla TEGV ile anlamlı bir iş birliği gerçekleştirdi. Marsh McLennan, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara destek olmak üzere 150 adet tablet bağışladı.

Bu sene 150. yılını kutlayan Marsh McLennan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile eğitim alanında özel bir projeye imza attı. Marsh McLennan Türkiye, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocukları desteklemek amacıyla 150 adet tablet bağışladı.

Marsh McLennan Türkiye, pandemide çalışanlar nezdinde artış gösteren mental yorgunluğu göz önünde bulundurarak tüm çalışanlarını ruh ve beden sağlıklarına iyi gelen hobi ve spor aktivitelerini gerçekleştirmeye teşvik ediyor. Bu kapsamda, bu yılın başında hayata geçirdiği Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin ‘Eyleme Davet’ söyleminden yola çıkarak tüm çalışanları aracılığıyla, hem olabildiğince çok kişiye ulaşarak iyi olma (wellbeing) halinde farkındalık yaratmayı, hem de proje sonunda TEGV aracılığıyla eğitimde fırsat eşitsizliğine uğrayan çocuklara yardım etmeyi hedefledi.

Covid-19 salgınının, kapsayıcı eğitimin sağlanması için kat edilmesi gereken mesafeyi uzattığına ve dijitalleşme konusunda eşitsizlikleri derinleştirdiğine dikkat çeken Marsh Türkiye Eş CEO’su Tarık Serpil, “Eğitim her çocuğun hakkı. Tüm kurumların bunun için bir araya gelmesi, iş birliği gerçekleştirmeleri çok önemli. Biz de bu konuya bir katkı sağlamak amacıyla sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara 150 adet tablet sağladık. Pandeminin devam ettiği bugünlerde eğitimde fırsat eşitliği sunmak amacıyla yürüttüğümüz bu kampanyaya ‘Eyleme Davet’ projemiz kapsamında destek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu bölgelerde yaşayan çocuklar için kapsamlı ve yenilikçi programlar yürüten TEGV’in, eğitimde fırsat eşitliği kapsamındaki çalışmalarına gelecek yıllarda da katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

MMC olarak TEGV ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Mercer Türkiye CEO’su Dinçer Güleyin, “Çocuklarımızı ve onların geleceğini önemsiyoruz. Pandemi nedeniyle her ne kadar yorulmuş ve zorlanmış olsak da bu tip projelerde yer almak yorgunluklarımızı tamamen unutturuyor. Çalışanlarımızın bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ‘Eyleme Davet’ projesini hayata geçirdik. Onun parçası olan bu proje çerçevesinde TEGV ile iş birliği yaparak sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara 150 adet tablet sağladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

TEGV Genel Müdürü Sait TosyalıTEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “TEGV olarak 26 yıldır ilköğretim çağındaki çocuklarımıza nitelikli eğitim desteği veriyoruz. Pandemi döneminde etkinlik noktalarımızı kapatmak durumunda kaldık ve bütün etkinliklerimizi dijital platforma taşıyarak uzaktan eğitime geçtik. Ancak çocuklarımızın büyük bir çoğunluğunun uzaktan eğitime ulaşabilmeleri için gerekli cihazlara sahip olmadıklarını gördük ve Eski Arçelikliler Derneği ile birlikte, Arçelik’in de desteğini alarak, Yeni Dünya Tablet Kampanyamızı başlattık. Kampanya kapsamında bugüne kadar ülkemizin sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çoğunluğu köy okulu olmak üzere 200 farklı okulda dört bine yakın çocuğumuza tablet dağıttık. Yeni Dünya Kampanyamıza destek vererek 150 çocuğumuzun tabletleriyle uzaktan eğitime erişimlerini sağlayan Marsh McLennan’adeğerli destekleri için çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen