Çar. Tem 17th, 2024

Enerji yönetimi ve otomasyonu dijital dönüşümünde dünya lideri olan ve geçen Şubat ayında Corporate Knights Global 100 İndeksinde 2021’de dünyanın en sürdürülebilir şirketi ilan edilen Schneider Electric ile ısı transferi, ayrıştırma ve akışkan yönetimi alanlarında lider bir global ürün ve çözüm tedarikçisi olan Alfa Laval yaptıkları açıklamayla iş ortaklığı sözleşmelerini genişlettiklerini ve verileri dijitalleştirip analiz ederek Alfa Laval’ın operasyonel verimliliğini iyileştireceklerini duyurdular.

İki şirket farklı tesis, ülke ve bölgelerden toplanan gerçek zamanlıya yakın enerji tüketimi verileri kullanarak enerji verimliliği projeleri belirleyecek ve tanımlayacak. Bu iş birliği aynı zamanda Alfa Laval’ın 2030’a kadar tüm değer zincirinde karbon nötr hale gelme çabalarının bir parçası niteliğinde.

Alfa Laval Başkan Yardımcısı ve Operasyon Müdürü Mikael Tydén şöyle konuştu: “Karbon nötrlüğü hedefimize ulaşabilmemiz için tüm tedarik zincirimizde çaba harcamamız ve müşteri, tedarikçi ve faaliyet yürüttüğümüz toplumlarla gelişkin düzeyde iş birliği yapmamız gerekiyor. Enerji verimliliğine sahip çözümlerin uygulanmasını desteklemek için Exponential Roadmap Initiative’e katıldık. Schneider Electric ile yaptığımız genişletilmiş iş birliği anlaşması, Paris Sözleşmesi ile belirlenen 1,5°C senaryosuna ulaşma konusunda bir diğer somut faaliyettir.”

Alfa Laval’ın enerji altyapısını dijitalleştirmek için tasarlanan iş birliği 2019 yılında başlamıştı. İşletme genelinde enerji tüketimi verilerinin toplanması sayesinde tesis, ülke ve bölgelerde enerji kullanımı ve maliyetini azaltmaya yönelik enerji verimliliği projeleri ve girişimleri belirlendi. Bu bir sonraki adımda iki şirket, Alfa Laval’ın genişletilmiş yenilenebilir enerji kullanımı yol haritasını geliştirerek doğal gazdan başka yeşil alternatiflere geçmesini sağlayacak. Alfa Laval 2030’a kadar tüm değer zincirinde karbon nötr hale gelme hedefi koydu ve bu iş birliği bu hedefe ulaşma konusunda önemli bir adım.

Schneider Electric Avrupa İş Ortağı Sürdürülebilirliği İş Bölümünden Philippe Diez şöyle konuştu: “Özellikle son Hükümetlerararası İklim Değişikliği Panelinin (IPCC) Altıncı Değerlendirme Raporu ışığında iklim eylemini ciddiye alma zamanı geldi. Strateji ve planlamanın ötesine geçerek değer zinciri boyunca karbon nötrlüğüne ulaşma hedefiyle uygulamaya geçen Alfa Laval ile güçlerimizi birleştirmekten onur duyuyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen