Pts. Eki 2nd, 2023

Aquazzura, yeni on yılına Kreatif Direktör Edgardo Osorio’nun vizyonuna yakışır şekilde adım atarak, 2023 Pre-Sonbahar koleksiyonuyla birlikte, ürün gamını çanta dünyasına doğru genişletiyor. Aquazzura Çanta Koleksiyonu, markanın imzası niteliğindeki el işçiliğini ve benzersiz stil kodlarını, modernite duygusunun ve zamansız bir zarafetin damga vurduğu modellerden oluşuyor.

Gündüzden geceye kullanılabilir çanta grubunun öncülüğünü, üçgen şeklinde pırıltılı altın rengi zincir örgü aksesuarıyla “Downtown 24/7” omuz çantası üstleniyor. Zarf şeklinde clutch ve mini hobo çanta bu ürün ailesini tamamlıyor.

Yumuşak napadan üretilen “Twist” maksi clutch, sezonun ayakkabı modelleriyle mükemmel bir uyum yakalıyor. Çantanın heykelsi formdaki metal kapatma tokası, aynı adı taşıyan parlak altın rengi burgu topuklu sandaletleri çağrıştırıyor. Metal detayların parlaklığı, zincirli “Soho” kesenin çağdaş cazibesini koleksiyona taşıyor. Çantanın hiper feminen hatlara sahip yuvarlak formu, sert metalik çerçevesiyle keskinlik kazanıyor.

Gece koleksiyonu, boyutları küçültülmüş tote çantalardan ve yumuşak clutch’lardan oluşuyor: “Galactic Crystal” ve “Love Link” çantalar, parlak saten yüzeyleri ve mücevherlerle süslü kulp veya askılarıyla tüm kombinlere değerli bir dokunuş katıyor. “Kiss Me” clutch, eğlenceli dudak formuyla klasik gece stillerine duygusal bir yaklaşım katıyor. Aquazzura’nın tasarladığı ilk çanta olan “Tequila” clutch, kristallerle bezeli şeffaf pleksi yüzeyiyle kontrast oluşturan iç kısmıyla göz kamaştıran optik etki sunuyor.

Yumuşak napadan rafyaya, lamine derilerden lüks egzotik kroko baskılara ve satene kadar tüm malzemeler üstün kalite, esneklik ve zarafet özellikleri göz önünde bulundurularak özenle seçilmiş. Renk paleti, zamansız siyah, camel ve beyaz renklerin yanı sıra zümrüt yeşili, İbiza mavisi ve ayçiçeği sarısının parlak tonlarıyla ve yaldızlı metalik ışıltılı dégradé gün batımı tonlarıyla koleksiyonun kimliğini pekiştiriyor.

Görünür yüzeylerde logo kullanılmaması, İtalya’nın Toskana bölgesindeki seçkin atölyelerde üretilen tasarımların benzersizliğini vurguluyor. Çarpıcı formlar ve zarif püsküller tasarımlara hareket ve doku katıyor. Aquazzura’nın ananas sembolü ve logosu, deniz mavisi tonlarındaki iç kısımlara son dokunuşu yapıyor.

10 yıl boyunca ayakkabı tasarladıktan sonra artık çantalara yönelmek için doğru zaman olduğunu hissettiğini söyleyen Edgardo Osorio koleksiyon ile ilgili değerlendirmesinde “Çantaların tasarımlarının logoya ihtiyaç duyulmayacak kadar ayırt edilebilir ve güçlü olmasını istedim. Gündüz çantaları çok yönlü ve gündüzden geceye taşınabilecek şekilde tasarlandı” dedi.

Aquazzura’nın neşeli, eklektik estetik çizgisinin, İtalyan işçiliğinin ve evrensel güzellik anlayışının bir ifadesi niteliğindeki çanta koleksiyonu, Beymen’lerde ve www.beymen.com adresinde modaseverlerle buluşuyor.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen