Çar. Tem 24th, 2024


İnegöl Belediyesi, altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kemalpaşa Mahallesinde 7 sokakta toplam 1300 metre uzunluğunda asfalt uygulaması gerçekleştiriliyor.

İnegöl’de devam eden altyapı çalışmalarında içme suyu sınırlarının tamamlandığı bölgelerde asfalt uygulamaları sürüyor. Yaz devrinde Mahmudiye, Hamidiye, Mesudiye Mahalleleri ve Park Caddesi üzere ana arterlerde yapılan asfalt uygulamalarının devamında, Kemalpaşa Mahallesinde de yol kaplama çalışmaları başladı. Bu kapsamda Kemalpaşa Mahallesinde; Ilıca, Bizim, 1. Hasret, Özer, Sülün, Hicran ve 2. Uludağ Sokaklarda asfalt çalışması başladı. Toplamda 1300 metre uzunluğunda asfalt uygulaması gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN TABAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Bu sabah başlayan asfalt uygulama çalışmalarını Belediye Lideri Alper Taban da beraberindeki heyetle birlikte yerinde inceledi. Hem çalışmaları gören hem de devam eden çalışmalar hakkında kamuoyuna bilgilendirme yapan Lider Alper Taban, amacın her konutun musluğundan kaliteli içme suyunun akması olduğunu söyledi.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI ALANYURT BÖLGESİNDE SÜRÜYOR

İnceleme sırasında açıklama yapan Lider Taban, “Bugün Kemalpaşa Mahallesinde asfalt çalışmalarını incelemek üzere geldik. Burada Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından asfalt uygulaması gerçekleştiriliyor. Biliyorsunuz daha evvel altyapı çalışması yapılmıştı. Hafriyat çalışmaları nerede yapılıyorsa o muhitte ister istemez rahatsızlıklar da oluşuyor. Yazın yapıyoruz toz toprak, kışın çamur gibi… Tekrar birebir halde o alanda araçların geçmesiyle bölgede yaşayan insanların konforunun etkilenmesinden kaynaklı problemler yaşandığını biliyoruz. Bugün de bu çalışmalar Alanyurt bölgesinde devam ediyor. İçme suyu sınırları yenileniyor” dedi.

HEDEF ÇEŞMELERDEN KAYNAK SUYUNU AKITMAK

Kemalpaşa Mahallesinde içme suyu çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Lider Taban, “Bu çalışmaların bir gayesi var. Uludağ’ın çabucak yamacındayız. Vatandaşımızın da en kaliteli içme suyuna ulaşmasını dilek ediyoruz. Bilhassa kaynak suyunu vatandaşımızın çeşmesinden akıtmak üzere bir amacımız var. Burada da öncelikle altyapıların yenilenmesi gerekiyordu. Bunu Alinur Aktaş Liderimize ilettiğimizde onlar da bu işe 2 katrilyon üzere önemli bir kaynak ayırdı. Bu çalışmalar bu halde yürütülüyor. Kemalpaşa Mahallesi bölgesinde bu çalışmalar tamamlandı. Daha evvel Hamidiye, Mahmudiye, Mesudiye, Burhaniye ve Turgutalp Mahallelerimizde çalışmalar yapıldı. Şu anda da Alanyurt bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

SUYUN KALİTESİ ARTACAK

Bu çalışmalar tamamlandıkça vatandaşların suyun akmaması ya da basınç üzere problemlerinin da çözüldüğünü kaydeden Lider Taban, şöyle konuştu: “Bunlarla bir arada birebir vakitte baraj projemizle suyun kalitesi ve lezzetinde de değişiklik olduğunu vatandaşlarımız hissedecek. Bunlar gaye projelerimiz. Maliyet açısından büyük projeler ancak bunları biz Allah’ın müsaadesiyle bir maksat olarak önümüze koyduk.”

7 SOKAĞA 9 MİLYON TL’LİK ASFALT YATIRIMI

“Kemalpaşa Mahallemizde şu anda asfalt uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Altyapı çalışmaları tamamlanan; Ilıca Sokakta 450 metre, Bizim Sokak 55 metre, 1. Hasret Sokak 40 metre, Özer Sokak 70 metre, Sülün Sokak 90 metre, Hicran Sokak 490 metre ve 2. Uludağ Sokak 100 metre olmak üzere toplamda 1300 metrelik asfaltlama çalışması yapılıyor. Bu çalışmanın maliyeti de 9 milyon TL. Helali beğenilen olsun. Ben yapılmasından ötürü çok memnunum. Emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimize çalışmanın güzel olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen