Sal. Ara 5th, 2023


Milas Belediyesi, üreticileri desteklemek için hayata geçirdiği % 50 Hibeli Kışlık Fide Desteği’nden faydalanan Bahçeburun,  Kafaca, Epçe, Küçük Dibekdere, Kızılcayıkık ve Kırcağız Ziraî Kalkınma Kooperatifi üyelerinin üretim kayıplarını önlemek için teknik ziyarette bulunup, ilaç takviyesi sağladı.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde; brokoli, beyaz lahana, karnabahar ve kırmızı lahana fidesi için yüzde 50 hibe desteklemesinde bulunan Milas Belediyesi takviyeden faydalanan üyelere ziyaretlerde bulundu. Üretim yapılan tarlaları ziyaret ederek ilaç dayanağında bulunan teknik takım, sürdürülebilir tarımın değerine de değinerek üreticilere bilgilendirmelerde bulundu.

“Sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi uzun vadeli muvaffakiyet için büyük kıymet taşımaktadır…”

Çiftçilerin eserlerini daha sağlıklı bir biçimde yetiştirmelerine yardımcı olacak çalışmalara bundan sonraki süreçte de devam edeceklerini belirten Milas Belediyesi Ziraî Hizmetler Müdürü Süleyman Karatoprak, “Tarımsal takviyelerle mahallî üreticilerimize katkı sağlamayı, tarım kesiminin ve lokal iktisadın gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Belediye Liderimiz Sayın Muhammet Tokat’ın da sıklıkla belirttiği üzere, ziraî dayanaklarla lokal üreticilere katkı sağlamak, yalnızca tarım dalının büyümesine değil, tıpkı vakitte bölge iktisadının kalkınmasına da olumlu tesir sağlamaktadır. Bu çeşit dayanakların aktif bir formda uygulanması ve sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi uzun vadeli muvaffakiyet için büyük değer taşımaktadır.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen