Cumhurbaşkanı Gül’ün Son Twitter Mesajları

Usta 02 Temmuz 2010 0

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden oğlu Mehmet Emre Gül’ün Harvard Üniversitesine girişi ve gündemdeki konulara ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Oğlunun her zaman başarılı ve çalışkan bir öğrenci olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, ”Lise eğitimini de burslu okudu. Ivy League’deki bütün üniversitelerden kabul aldı. Sınavlara girerken de benim oğlum olduğunu hiçbir okul bilmiyordu” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, Twitter’daki hesabı üzerinden bu gece yayımladığı mesajlara, ”İyi akşamlar. Öncelikle benimle paylaştığınız duygu, düşünce ve önerileriniz için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Oğlu Mehmet Emre Gül’ün Harvard Üniversitesine kabul edilmesine ilişkin çok sayıda tebrik mesajı aldığını ifade eden Gül, konuyla ilgili Twitter’dan şu paylaşımlarda bulundu:

-”Oğlum Mehmet’in Harvard Üniversitesi’nden kabul alması ile ilgili çok sayıda tebrik mesajı var. Mesajlar için çok teşekkür ediyorum”

-”Bizim konumumuzda olan insanların hayatında çoğunuzun bilmediği zorluklar var ve bunu da en çok çocuklarımız yaşıyor”

-”Geçen yıl Mehmet bana, ‘ben Türkiye’de üniversite okursam gazete ve televizyonlar her fırsatta beni gündeme taşıyabilirler. Bu durumda hem beni hem sizi üzebilir’ diyerek yurt dışında okumak için annesi ve benden izin istedi”

-”Biz de ona iyi bir okul kazanması şartıyla izin verdik. Çünkü yurt dışında her okul iyi değil”

-”Çocukların eğitimi konusunda Hayrünnisa Hanım’ın çok emeği var. Ben yoğunluğum sebebiyle çocukların eğitimiyle çok ilgilenemedim”

-”Mehmet her zaman başarılı, çalışkan bir öğrenci oldu. Lise eğitimini de burslu okudu. ‘Ivy League’deki bütün üniversitelerden kabul aldı”

-”Sınavlara girerken de benim oğlum olduğunu hiçbir okul bilmiyordu.”

-DÜNYA KUPASI MESAJI-

Dünya Kupası maçlarına ilişkin görüşlerini de paylaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ”Dünya kupası maçlarını evde olduğum zamanlarda takip etmeye çalışıyorum. Türkiye’nin Güney Afrika’da olmamasına üzülüyorum” mesajını paylaştı.

Gül, izlediği takımlar arasından Brezilya, Arjantin ve İspanya’yı etkileyici bulduğunu da belirtti.

-İŞKENCEYE KARŞI SIFIR TOLERANS-

Köşe yazarı Yıldırım Türker‘in yazısına ilişkin yazılan bir mesajla ilgili değerlendirme de yapan Gül, ”Maalesef geçmişte bu tür acı olaylar yaşandı” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, ”Bunun için ‘işkenceye karşı sıfır tolerans’ politikasını Türkiye kararlı bir şekilde uyguluyor. Nitekim uluslararası bağımsız insan hakları kuruluşları da işkence konusunda Türkiye’de olan olumlu gelişmeleri raporlarında belirtiyorlar” mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Twitter üzerinden bu geceki paylaşımlarına, ”Herkese iyi geceler” dileğinde bulunarak son verdi.

Leave A Response »