Paz. Tem 14th, 2024

Türk Eğitim Vakfı (TEV) uzun bir aradan sonra okullarına geri dönen üniversiteli bursiyerlerine ‘Kampüse Dönüş Desteği’ adı altında 500 TL tutarında ek burs desteği sağlayacak.

Tam 54 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), gençlerimizin hayalleri, hikâyeleri ve eğitimleri yarıda kalmasın, öğrenciler eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir parçası olsun diye verdiği desteği arttırarak sürdürmeye devam ediyor. TEV, son dönemde pandeminin getirdiği zorluklar nedeniyle bu kez bursiyerlerine “Kampüse Dönüş Desteği” sağlıyor.

TEV, devam eden ve yeni dönemde vakfa katılacak lisans bursiyerlerine bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak ek burs ödemesi toplamda 6935 üniversiteli öğrencinin eğitimine 500 TL değerinde destek sağlayacak.

6935 üniversite öğrencisineyaklaşık 3 buçuk milyon tutarında “Kampüse Dönüş Desteği” Kasım ayının ilk haftasında mevcut bursiyerlerine, aralık ayında ise yeni dönem lisans bursiyerlerine ulaştırılması planlanıyor.

Öğrencilerin bu eğitim-öğretim yılında çok daha fazla problemle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Tüm çabamız gencimizin hayalleri, hikâyeleri yarıda kalmasın diye… Bu nedenle bu yıl gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere “Kampüse Dönüş Desteği” sağlamaya karar verdik. Bu destekle bursiyerlerimizin acil ihtiyaçlarını karşılamalarını, kitaplarını alabilmelerini, eğitimlerine odaklanabilmelerini hedefliyoruz. Bu sıkıntılı dönemlerinde onlara bir nebze motivasyon sağlayabilirsek ne mutlu. Türk Eğitim Vakfı olarak bundan sonra da ulaşabildiğimiz, bize ihtiyacı olan her gencin eşit fırsatlarla eğitimin alabilmesi adına elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen