Per. Haz 20th, 2024

Koronavirüs periyodunda Biletall’ın kurucuları tarafından hayata geçirilen online araç kiralama platformu Miniyol, hem büyümesine ait hem de kiralama dalı ile ilgili çarpıcı bilgileri ortaya çıkardı. Paylaşılan istatistiklerde şirketin bir yılda yakaladığı süratli büyüme bilgilerinden, kullanıcıların araç kiralama tercihlerine kadar ilgi alımlı birçok ayrıntı yer alıyor.

Koronavirüs salgını birtakım dalları olumsuz etkilerken, tüketici davranışların değişmesi ile kimi alanların da parlak bir devir yaşamasına neden oluyor. Bu kesimlerin başında ise araç kiralama geliyor. Kesimdeki gereksinimi görerek pandemi periyodunda online araç kiralama hizmeti vermeye başlayan miniyol.com, kuruluşunun birinci yılında yayınladığı inografik ile hem dikkat çeken büyümesini hem de kullanıcıların kiralama tercihlerindeki son durumu, sistem üzerinden elde edilen bilgilerle destekleyerek gözler önüne serdi.

15 Kişilik Takım ile Bir Yılda 70 Bin Araca Ulaştı

Kayseri ve İstanbul olmak üzere iki farklı lokasyonda 15 kişilik grup ile müşterilerine hizmet veren şirket yalnızca bir yılda, 75 farklı araç kiralama firmasına ilişkin 70 binden fazla araç alternatifi ile 400’den fazla lokasyona ulaşarak kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Firma ayrıyeten ‘Her Araç Bir Fidan’ kampanyası ile de 2 binden fazla fidan bağışı gerçekleştirdi. Kuruluşundan bugüne şimdi bir yılı yeni dolan teşebbüs, yılın son günlerinde ‘Great Place to Work Enstitüsü’nün yürüttüğü program kapsamında sertifika alarak ‘En Yeterli Patronlar Listesi’ne girmeye hak kazandı. Ayrıyeten bu listeye giren en genç Start- up oldu.

Ortalama Günlük Araç Fiyatı 245 TL Oldu

Artan sıfır km araç fiyatları karşısında tüketiciler kiralama seçeneğine yöneliyor. Araç kiralama tercihlerini ışık tutan datalara nazaran ortalama günlük araç fiyatı 245 TL olduğu ortaya çıktı. Kullanıcıların yüzde 55’i iktisat sınıfı, yüzde 26’sı kompakt, yüzde 11’i orta sınıf, yüzde 6’sı ise lüks araç kiraladı. En fazla tercih edilen araçlar ise ‘Fiat Egea’ , ‘Renault Clio’ ve ‘Renault Megane’ oldu. Müşterilerin yüzde 53’ü otomatik vitesi tercih ederken, yakıt konusunda ise 58 dizel ile öne çıktı. Onu yüzde 52 oranında akaryakıt izledi.

Aracı Mobilden Kiraladık

Kiralama süreçlerinin yapıldığı aygıtlara bakıldığında mobilin liderliği görülüyor. Kiralamaların yüzde 87,11’i taşınabilir üzerinden yapılırken, yüzde 8,64’ü masaüstü üzerinden ve yüzde 4,25’i tabletten gerçekleştirildi. Erkeklerin daha çok araç kiraladığı görülürken, ortalama 4 gün evvel rezervasyon yapıldı. Ortalama kiralama müddeti ise 4 gün, ortalama sepet meblağı ise 980 TL oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen