Çar. Tem 24th, 2024

İstanbul Okan Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği “Geleceğini Keşfet Konferansı”nda üniversitenin Aday Münasebetleri Müdürü, eğitim uzmanı Servet Gülsün Hoş, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencilerine imtihan ve meslek seçimi hususlarında yol gösterdi.

Üniversite adaylarının geleceklerini yönlendirmelerine ve kendilerine en uygun meslek planını yapmalarına yardımcı olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği “Servet Gülsün Şirin’le Geleceğini Keşfet Konferansı” 18 Ocak 2022 Salı günü Üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlendi.

Eşzamanlı olarak online da yayınlanan konferansa İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejlerinden toplam 1000 öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarında İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Lideri Işıl Okan Gülen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güliz Muğan, iş dünyasına en yakın üniversite vizyonuna sahip olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin farklılıklarından ve uluslararasılaşmaya verdiği kıymetten kelam etti. İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejleri Lise Rehberlik Kısım Lideri Işıl Yayla da “Geleceğini Keşfet Konferansı”nın YKS hazırlığında öğrencilerin meslek planlamalarına yardımcı olacağını belirtti.

Konferansta İstanbul Okan Üniversitesi Aday Bağlantıları Müdürü Servet Gülsün Tatlı imtihan, gelecek, meslek ve ömür tercihleri mevzularında gençlere yol gösterecek bir konuşma yaptı.

İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Okan Orkestrası’nın performansı ile devam eden aktiflik öğrencilerin akademisyenlerle sohbet ettiği fakülte-bölüm tanıtımları ve yerleşke çeşidi ile sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen