Cum. Haz 21st, 2024

MAPFRE Sigorta düzenlediği Online Acenteler Toplantısı’nda iş ortaklarıyla bir ortaya geldi. “Bir adım önde” sloganıyla çevrimiçi yapılan toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından bin beş yüzü aşkın MAPFRE Sigorta iş ortağı ve çalışanı katıldı. Buluşmada MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen ve Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Tipe 2021 yılının genel değerlendirmesini yaparak MAPFRE Sigorta’nın 2022 yılına dair yeni stratejilerini ve gayelerini paylaştı.

“Bir adım önde” sloganıyla gerçekleşen klâsik MAPFRE Sigorta Acenteler Toplantısı, bin beş yüzü aşkın aracının ağır ilgi ve iştirakiyle gerçekleşti. MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen’in açılış konuşmasıyla başlayan aktiflikte Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Cinse de bölüme ve önümüzdeki periyoda dair değerlendirmelerini paylaştığı bir sunum yaptı. İş ortaklarına uzun yıl birliktelik, verimlilik ve üretim kategorilerinde mükafatların takdim edildiği aktiflikte son olarak eğitimci, muharrir ve oyuncu Mehmet Auf sahne aldı ve ‘Türkleri İkna Etmenin Yolları’ başlıklı keyfili bir konuşma yaptı.

‘Geçmişimizden bir adım önde, geleceğimizden bir adım gerideyiz’

Ekonomik dalgalanmalar, pandeminin devam eden tesirleri ve iklim krizi üzere meselelerin damgasını vurduğu 2021 yılını muvaffakiyetle tamamladıklarını söyleyen MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen, “Dünya olarak sıkıntı ve savunmasız vakitlerden geçiyoruz. Lakin dayanıklılık ve uğraş Türk halkının DNA’sında var. Bu dayanıklılık bize de ilham ve güç veriyor. Güç şartlar iş hayatının özünde var; lakin tıpkı özde tahlil de var. Sorunun değil tahlilin bir modülü olmak, sıkıntı şartların üstesinden gelmek için kritik kıymet taşıyor. Bunun için ‘bir adım önde’ düşünmek gerekiyor. Gayelerine ulaşmak isteyen ve bunun için şu anki şartların bir adım ötesine geçerek düşünebilen, başarmaya daha çok yaklaşıyor. MAPFRE Sigorta olarak biz de tahlilin bir modülü olarak ilerliyor ve bu doğrultuda kendimizi daima geliştiriyor ve yeniliyoruz. Geçmişimizden bir adım önde, geleceğimizden bir adım gerideyiz” dedi.

‘Türkiye Avrasya Bölgesi’nde birinci sırada’

2021 yılında da stratejik projeler hayata geçirmeye, eser ve hizmet kalitesini artırmaya ve dijitalleşmeye yatırım yapmaya devam ettiklerini söyleyen Jensen, “Global tecrübemizden aldığımız güç, yenilikçi iş anlayışımız ve tüm MAPFRE ailesinin birbiriyle kurduğu güçlü bağ bizi 2021 yılında da muvaffakiyete taşıdı. Prim üretiminde yılı, pazar ortalamalarına yakın bir düzeyde, 28 oranında büyümeyle kapadık. Dalın birinci 10 şirketi ortasındaki güçlü pozisyonumuzu sürdürüyoruz. MAPFRE Sigorta olarak içinde yer aldığımız Avrasya Bölgesi’nde de güçlü bir pozisyondayız. Prim üretiminde bölgemizde 4. sıradayız, kârlılığın 70’ini biz oluşturuyoruz. Türkiye olarak MAPFRE’nin faaliyet gösterdiği tüm ülkeler ortasında birinci 5’te yer alıyoruz. Bu muvaffakiyet ülkemiz ismine bizi gururlandırıyor. Memleketler arası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings tarafından 2021 yılı Finansal Güçlülük Notumuz bir evvelki yıl olduğu üzere yeniden AA+ olarak açıklandı. İçinde bulunduğumuz güçlü ve bilinmeyen şartları düşündüğümüzde bu notun manası çok büyük” diye konuştu.

‘Fundación MAPFRE ile gereksinim duyanları desteklemeye devam edeceğiz’

MAPFRE Sigorta’nın 2022 yılı maksatları hakkında da bilgi veren Jensen, şöyle devam etti: “Önümüzdeki devirde verimlilik ve üretkenliğimizi artırmayı ve MAPFRE çatısı altında kültürel ve yetenek dönüşümünü stratejik gayelerimiz olarak belirledik. Bu yıl da istikrarlı bir portföy idaresi ile sürdürülebilir ve kârlı büyümeye, müşteri odaklı olmaya, stratejik branşlarda pozisyonumuzu müdafaaya odaklanacağız. Sürdürülebilirlik 2013 yılından bu yana faaliyetlerimizin merkezinde yer alıyor. Bu alanda değerli gayelerimiz var. Toplumsal sorumluluk projelerimizde en büyük destekçimiz olan vakfımız Fundación MAPFRE ile hayata geçirdiğimiz projelerimiz devam edecek. İşimize tüm adanmışlığımızla, dört elle sarılarak Türkiye için bedel yaratmaya devam edeceğiz. 627 çalışanımız, 14 bölge müdürlüğümüz ve 2000’i aşkın iş ortağımızla yaklaşık 1,2 milyon müşterimize hizmet vermekten memnunluk duyuyoruz”

Yıldırım Çeşide: ‘Siz olmadan olmaz’

MAPFRE Sigorta’nın 2021 yılını dal paralelinde bitirerek istikrarda kalma muvaffakiyetini gösterdiğini söyleyen MAPFRE Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Cinse ise “Başarı çalışma azmi, disiplin, sürdürülebilirlik ve kendini geliştirmekle mümkün. Bir ıstakozun kabuğuna sığmayacak kadar büyüdüğünde kabuk değiştirmesi üzere MAPFRE Sigorta da değişimlere süratle adapte olarak, gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Yılsonu iddialarına nazaran pazar hissemizi 3.30’dan yaklaşık 3.82’ye yükselttik. Sıhhat, yangın, trafik, nakliyat, mühendislik üzere stratejik olarak konumlandırdığımız branşlarda ya dal ortalamasında ya da ortalamanın üzerinde büyüme gösterdik. Kaskodaki pazar hissemiz artmaya devam ediyor. Faal müşteri sayımızı da 23 oranında artırdık. 2022 yılında bölümümüzü maliyet ve gelir artış suratında dengesizliklerin yaşanabileceği, oto dışı rekabetin artacağı, oyuncuların artacağı hasebiyle da dağıtım kanallarının rolünün kıymet kazanacağı bir gündem bekliyor. MAPFRE Sigorta olarak bölümdeki güçlü pozisyonumuzu sürdüreceğiz. Müşterilerimizin itimadını ve memnuniyetini daha üst noktalara çıkarmamız için iş ortaklarımızın takviyesi çok değerli. ‘Siz olmadan olmaz’ diyerek MAPFRE Sigorta’yı bugünlere getiren ve gelişmesi, güçlenmesi için uğraş gösteren tüm iş ortaklarımıza bir kere daha teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen