Pts. Eyl 25th, 2023

Oscar Ödülleri adayları açıklandı! Ancak listede dikkatimizi en çok çeken isimlerden biri Rihanna oldu. Moda ikonu, tasarımcı, makyaj markası sahibi, müzisyen, oyuncu ve çok daha fazlası olan Rihanna, başarı listesine bir madde daha ekledi. Lady Gaga ve David Byrne gibi inanılmaz müzisyenler ile dolu olan ‘En İyi Orijinal Şarkı’ kategorisinde Rihanna’yı görmek hepimiz için sürpriz oldu.

Yedi Grammy Ödülü kazananı Rihanna, en sonunda bir Oscar Ödülü adaylığına kavuşmuş oldu! Oscar Ödülleri’nde ilk defa adaylık elde eden Rihanna, ‘Black Panther: Wakanda Forever’ filminde ‘Lift Me Up’ şarkısı ile Lady Gaga, Son Lux, Mitski, David Byrne, Dianne Warren gibi isimler ile yarışacak.

‘Black Panther: Wakanda Forever’ filminin sonunda yayınlanan ‘Lift Me Up’ şarkısı Tems, Oscar Ödüllü Ludwig Göransson, Rihanna ve ‘Wakanda Forever’ yönetmeni Ryan Coogler tarafından yazıldı. Dört yıllın kolon kanseri mücadelesi ardından hayatını kaybeden Chadwick Boseman’i anma niteliği taşıyan şarkı, Oscar Ödülleri’nde adaylık yarışında olacak. “Böylesine harika bir şarkı için Rihanna, Tems ve Ryan Coogler ile iş birliği yaptığım için minnettarım,” diyen Göransson, “Bu şarkı hepimiz için ayrı anlam taşıyor ve çok değerli arkadaşımızın hayatı ve mirasını onore etme niteliğinde. Bu müzikal eserden ve özgün iş birliğinden daha gururlu olamazdım” diye ekledi.

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen