Pts. Eki 2nd, 2023


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balkan ülkelerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programları büyük coşkuya sahne oldu. Bosna Hersek’in Kiseljak, Kreşevo ve Zenica, Kosova’nın Prizren, Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentlerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programlarında 1.000’in üzerinde öğrenci Konya’dan gönderilen ikramlarını ve iştirak dokümanlarını almanın memnunluğunu yaşadı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Balkanlarda 1.000’den fazla öğrenci eğitimlerini muvaffakiyetle tamamladı. Gönül coğrafyamızdaki çocuklarımızın gelişimine katkı vermek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balkan ülkelerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu coşkulu kapanış programlarıyla yaz devrini geride bıraktı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin marka haline gelen ünitelerinden KOMEK’in Balkanlar’da yıllardır yetişkin eğitimi verdiğini, son üç yıldır da çocuk ve genç eğitiminde faaliyet yürüttüğünü anımsattı.

Bu yıl Balkan ülkelerinde Genç KOMEK Yaz Okulu’na katılan 7-14 yaş aralığındaki 1.000’den fazla öğrencinin eğitimlerini muvaffakiyetle tamamladığını kaydeden Lider Altay, “Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde öğrencilerimize her yaz Genç KOMEK Yaz Okulu ile Dinimiz ve Kıymetlerimiz, Sanat ve Spor ana başlıkları başta olmak üzere çeşitli alanlarda eğitimler veriyoruz. Genç KOMEK Yaz Okulumuzu Balkanlar’da da tıpkı coşku ve heyecanla gerçekleştirdik. Her yıl olduğu üzere bu yıl da Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Makedonya’da yaşayan öğrencilerimiz, Genç KOMEK Yaz Okulumuza büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerimiz, devir sonunda coşkulu bir kapanışla Genç KOMEK Yaz Okulu’nu tamamladı. Gönül coğrafyamızdaki çocuklarımızın gelişimine katkı vermek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

ÖĞRENCİLERDEN LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR 

Bosna Hersek’in Kiseljak, Kreşevo ve Zenica, Kosova’nın Prizren, Kuzey Makedonya’nın da Üsküp kentlerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programlarında 1.000’in üzerinde öğrenci Konya’dan gönderilen armağanlarını ve iştirak dokümanlarını almanın memnunluğunu yaşadı.

Çok hoş bir yaz periyodu geçirdiklerini tabir ederek Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden öğrenciler, yaz boyunca birbirinden eğlenceli eğitim ve etkinliklerle vakit geçirerek yeni arkadaşlar edindiklerini belirterek, Genç KOMEK Yaz Okulu’nun her yıl devam etmesini istedi.

Bosna Hersek’teki programa; Kiseljak İslam Birliği Teşkilatı, Saraybosna Müftülüğü ve Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri, Kosova’da düzenlenen programa; Prizren Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü ve TİKA yetkilileri, Kuzey Makedonya’daki programa ise Köprü ve Ensar Derneği’nden yetkililer ile davetliler katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen